7. ročník Májového běhu pro Martínka

Dne 15. 5. 2022 se ve Valtířovské pískovně uskutečnil již 7. ročník Májového běhu. I letos to byl běh charitativní, neboť výtěžek ze startovného půjde celý na konto Bariera Martínkovi Maredovi na jeho pobyt v lázních Klimkovice.  Zúčastnilo se 80 závodníků a závodnic od mateřské školky až po zralé ženy a muže. Závodilo se na trati dlouhé 480 m, jen naši nejmenší měli trať zkrácenou. Všem běžcům gratuluji, neboť trať není vůbec jednoduchá. Během závodů si děti mohly vyzkoušet skok z místa a hod pěnovým oštěpem. Nejlepší výkony byly také odměněny medailemi a diplomy. Po závodech proběhla soutěž v kreslení na chodník. Letošním tématem byly PRÁZDNINY. Na zemi vznikla velkolepá díla, která byla ohodnocena medailemi.  Nádherný slunečný den si všichni užili a medaile na krku byla krásným završením sportovního dopoledne. Celkem se vybralo 42 860 Kč. Dědeček od závodníka Matěje Jelínka  daroval rovných 20 000 Kč, rodina Válkova pak 10 000 Kč. Děkujeme moc za štědré dary, ale i všem, kdo závodil nebo jen přispěl na dobrou věc. Pohyb je obzvláště v této době velmi důležitý a já jsem moc ráda, že jste s dětmi přišli a zasportovali si s nimi.

Velké poděkování patří i obci Velké Březno za finanční podporu akce, hasičům z Velkého Března, kteří přijeli autem a pokropili všechny děti a také Hance Michalčíkové, Verče Hercíkové, Zuzce Mendlové a Lucce Markové za pomoc při organizaci celého dopoledne.