Zeměpisná olympiáda 2021

Přinášíme vám výsledky letošního ročníku školního kola Zeměpisné olympiády 2021. V důsledku aktuální situace jsme na škole spustili historicky poprvé online verzi soutěže. Současná situace nám nedovolila soutěžit tradičně ve škole v lavicích, kde pro žáky vždy bylo připravené zadání olympiády a atlas. Soutěž se tedy flexibilně přesměrovala k žákům do jejich domovů. Princip olympiády ze zeměpisu ovšem zůstal stejný. Celá soutěž měla 2 kola. V prvním kole soutěžící odpovídali na zeměpisné otázky - test geografických znalostí. Ve druhém kole žáci používali atlas - práce s atlasem. Soutěžilo se do úplného konce. Celkové pořadí soutěžících bylo velmi napínavé. Soutěžící se předháněli doslova o pár bodů. Ovšem soutěž je soutěž a obsadit medailové pozice mohli jen 3 nejlepší z dané kategorie.

Kategorie A (6. ročníky)

• 1. místo - Michal Zajpt, 6.B
  • 2. místo - Šimon Krejčí, 6.A
  • 3. místo - Daniel Herolt, 6.A

Kategorie B (7. ročníky)

• 1. místo - Matěj Chodovský, 7.A
  • 2. místo - Veronika Křivánková, 7.B
  • 3. místo - Ondřej Kolman, 7.A

Kategorie C (8. a 9.ročníky)

• 1. místo - Julie Kubátová, 9.A
  • 2. místo - Tomáš Kremlík, 8.B
  • 3. místo - Jakub Jendrisek, 8.A

Výsledky - školní kolo Zeměpisné olympiády 2020/2021 - ZDE.

V úterý dne 2. února 2021 od 15,00 hod. proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku. Vyhlášení proběhlo vzhledem aktuální situaci online. Každý účastník obdržel účastnický list a malou odměnu. Výherci soutěže dostali krásný diplom a hezkou cenu. Účastnické listy, diplomy a ceny budou žákům předány až začne opět výuka ve škole. Ceny pro vítěze byly financovány z fondu Rady rodičů. Děkujeme za podporu!

Všem soutěžícím děkujeme za účast v letošním ročníku soutěže a vítězům budeme držet palce v okresním kole. Okresní kolo bude probíhat ONLINE ve středu 17. února 2021. Bližší informace budou postupujícím zaslány na školní email. Už teď se těšíme na další ročník školního kola zeměpisné olympiády!

Mgr. Oldřich Poul
garant Zeměpisné olympiády