Řekli o škole

• Mgr. Eva Petrová, ředitelka Poradny pro rodinu a mezilidské vztahy, Ústí n.L.: „Učitelé velkobřezenské školy pochopili, že čas strávený ve škole by žáci měli prožívat příjemně.“ (Učitelské noviny 15/93)
  • dr. Leah Ingrahamová, ministerstvo školství státu Indiana: „Duch vaší školy a výborná práce, kterou děláte pro děti a rodiče, na mě velice zapůsobily.“ (Ústecký deník, 3. 6.1993)
  • Aleš Horáček, novinář: „Tahle škola může sloužit jako vzor nejenom v naší republice.“ (Ústecký deník, 17. 10. 1994)
  • dr. Aad Doorduijn, poradce Světové zdravotnické organizace, Nizozemí: „Jsem stále plný dojmů z toho, jak jste vytvořili z vaší školy zdravou školu.“ (z dopisu zaslaného škole, prosinec 1994)
  • Jana Škodná, absolventka: „Jsem moc ráda, že jsem absolventkou právě této školy.“ (z ankety pro časopis Puberťák, prosinec 1994)
  • Rosie Brown, univerzita v Chesterfieldu, dr. Julia Hirst, univerzita v Sheffieldu: „Vaše škola nás doslova nadchla. Leckterá anglická základní škola by se mohla u vás poučit.“ PaedDr. Jan Čtvrtečka, MŠMT: Hodně se mi líbí, že máte na chodbách koutky pro pohybové aktivity. Žádné zápory jsem nenašel. (z ankety pro časopis Puberťák, duben 1995)
  • Karl Sigsgond, vedoucí delegace dánských učitelů: „Jsem přesvědčen, že přispíváte velkým dílem k rozvoji českého vzdělávacího systému.“ Kristine Smith, ředitelka dánské základní školy : „ Dovolte, abych vyjádřila hluboký obdiv k vaší práci.“ Alena Volfová, novinářka : „Dvěstěpadesát žáků a učitelů velkobřezenské základní školy může hovořit o tom, že má v zdravém těle zdravého ducha“. (Ústecký deník, květen 1996) Michael Havir, Melbourne, Austrálie: „Děkuji, že jsem se mohl projít po vaší nádherné škole, zdá se mi, že je to skvělé místo. Zvláště mne nadchla myšlenka žákovského parlamentu a časopisu.“ (červen 1996)
  • RNDr. Leoš Dvořák, Csc., katedra teoretické fyziky MFF UK Praha: „Na této škole je žákům počítačová učebna otevřena už od sedmi ráno. A oni tam skutečně chodí. Pomoci e-mailu si dopisují se školami v Dánsku a v Iowě v USA. Školní časopis píšou ve Wordu, místo diktátu si procvičují a ověřují gramatiku na počítači, a že by jim někdo odstřihl elektronickou poštu - to si prý už nedovedou představit.Sympatické je, že pro techniku nezapomínají na duši. V rámci grantu u nich na škole jeden rok působila psycholožka, na níž se mohly děti obrátit se všemi možnými i nemožnými problémy. Její přítomnost se ukázala tak přínosná, že sehnali sponzora, který ji zaplatí další rok .“ (Svět a Internet, červen 1996)
  • dr.Gay Gray, univerzita v Southamptonu: „ Byla jsem okouzlena vším, čeho jste dosáhli. Je to viditelné výsledek uplynulých několika let a přeji vám, aby se všechno dařilo i v dalších letech.„ (1997)
  • Robin Blythe-Lord, fakulta umění a designu, oddělení komunikačních medií Metropolitní univerzity v Manchesteru: „ Prohlížel jsem si webovskou stránku vaší školy, je velmi zajímavá. Vaše škola je velmi činorodá. (1997)
  • Paul Springford, oddělení informačních technologií, St. Ives, Cambridgeshire: „Velice se mi líbí tvořivost vaší školy. Na prvním místě je však přátelská atmosféra mezi žáky.“ (z rozhovoru pro časopis Puberťák, duben 1997)
  • Rodina a škola 12/98: „V Základní škole ve Velkém Březně se zrodil skvělý nápad. Učitelé – nadšenci využili možnosti integrace různých vyučovacích předmětů a spolu se svými žáky se pustili do dvouletého projektu – sběru místních pověstí.“
  • David Rivett, konzultant Světové zdravotnické organizace pro Evropu: „Ihned, jak jsem vstoupil do vaší školy, ucítil jsem jakési přátelské ovzduší, a to bylo ještě dřív, než jsem vás poznal. Teprve potom jsem se dozvěděl, jak funguje a že v ní pracuje žákovský parlament. Jste velice přátelská škola a je tu dobře. (Ratolest, 4/99)
  • Profesor David Burghes, univerzita v Exeteru: „ Mohli bychom se od vás lecčemu učit“ (Učitelské noviny, 1999)
  • Mgr. Aleš Vondráček, ředitel odboru všeobecného vzdělání na MŠMT: „Chci poděkovat celému pedagogickému sboru za dosavadní práci ve škole a za zapojení do projektu Zdravá škola.“ (z dopisu škole, 12. 1. 2000)
  • Mgr. Eva Petrová, ředitelka Poradny pro rodinu a mezilidské vztahy, Ústí n.L.: „Velmi si vážím atmosféry školy, kdy i malé trápení žáka si zaslouží pozornost pedagogů, kdy přístup učitelů je skutečně individuální.“ (Učitelské noviny, 25. 4. 2000)