Běh zámeckým parkem

23. ročník Běhu Zámeckým Parkem

Pro letošní školní rok 2016/2017 nepřálo organizátorům závodů počasí. První termín závodu - 15. května 2017 - byl zrušen kvůli přívalovému dešti. O to krásnější počasí čekalo na závodníky ze Základní školy a z Mateřské školy ve Velkém Březně o týden později. Důkladná příprava spolu s perfektně spolupracujícím organizačním týmem učitelů, asistentů a letošních deváťáků byla přetavena do svižně plynoucího závodu, kde v první části napodobila děvčata z prvního stupně rychlost organizátorů a přepsala deset let staré stávající traťové rekordy. Na druhém stupni zůstali závodníci pár vteřinek za téměř nepřekonatelnými rekordy vynikajících sportovců, kteří navštěvovali naši školu v minulých letech. To nemění nic na skutečnosti, že se postarali o napínavou podívanou pro diváky z řad rodičů a bývalých žáků a vyučujících, kteří jim přišli fandit.

Aktuální fotografie zde.

O Běhu zámeckým parkem

362.jpg  Běh zámeckým parkem je situován do překrásného prostředí velkobřezenského zámku. Je rozdělen do osmi kategorií mezi dívky a chlapce. Zámecký park je osázen velkým množstvím chráněných dřevin, a tak je nejenom se na co dívat, ale současně musíme dbát toho, aby nedocházelo k poškození. V krásném prostředí zámeckého parku si měří síly žáci Základní ve Velkém Březně, MŠ Velké Březno a MŠ Malé Březno.

363.jpg Poděkování patří obci Velké Březno za ceny pro vítěze a ing. Musilovi, kastelánovi velkobřezenského zámku, za možnost konat soutěž v zámeckém parku. Tato kulturně sportovní akce velmi přispívá k sportovnímu vyžití dětí v přírodě a patří mezi tradiční akce velkobřezenské školy.