Školní úspěchy

Charitativní akce naší školy

Světový den výživy aneb gurmánský podvečer ve školní jídelně

Bylo 16. října 16.45 a školní jídelnou se linula neuvěřitelná vůně. To si 22 soutěžních rodin začalo nosit své pokrmy na své soutěžní místo. Pro soutěžící bylo připravené vegetariánské, veganské a bezlepkové jídlo od zaměstnanců školy a od paní kuchařek. Na konci jídelny byl na stole Ufon vitaminátor, Semafor a také tak seděla pí Nevečeřalová ze Zdravotního ústavu, která dobrovolníkům měřila tuk v těle a BMI index. Pí vychvatelka Kořínková zase návštěvníkům změřila krevní tlak a obvod pasu. Někteří od nich odcházeli pyšní jako pávi, že mají vše v normě, jiné přešla chuť k jídlu:-). Spolupráce se Zdravotním ústavem byla vynikající a určitě nebyla poslední.

Nad soutěžním gurmánským večerem dohlížela odborná porota s předsedkyní Klárkou Budínskou a dalšími porotkyněmi byly pí Ličmanová, Zatloukalová, Kadlecová, Hálová a Šlechtová. Tyto dámy neměly vůbec lehký úkol, musely všechna jídla ochutnat a vybrat 7 nejlepších pokrmů.

Soutěžící měli přinést zdravé a chutné jídlo. Mezi soutěžními jídly nechyběla květáková pizza, boršč, mufiny na všechny možné zdravé způsoby, domácí limonády či nanuky z čerstvého ovoce. Soutěžící také přinesli grilovaná kuřecí prsíčka, zeleninové saláty, kroupového kubu a mnoho dalších mňamek. Porota nakonec vybrala jako vítězné jídlo rybí karbanátky s dýňovo-bramborovým pyré a kokosové ořechy plněné lehkým jogurtem ozdobené exotickým ovocem. Všechna jídla byla vynikající. Jídlo mizelo z talířů rychle a kuchaře a kuchařky hřál dobrý pocit z dobře odvedené práce.

Cílem gurmánského odpoledne bylo ochutnat něco nového "zdravého" a podělit se o své kuchařské zkušenosti s ostaními. Myslím si, že vše bylo splněno do posledního puntíku a všichni si podvečer plný dobrého jídla a pití moc užili.

Velké poděkování patří nejen soutěžícím za donesené pokrmy, paní učitelkám za pomoc při organizaci večera, ale také pí kuchařkám Lindě Knotkové, pí Hájkové, Vorlíčkové a Konečné, které se o nás celý večer staraly, za což moc děkujeme.  Lenka Šidáková

Fotky zde.

Projekt 72 hodin opět na ZŠ ve Velkém Březně

I letos se naše škola aktivně zapojila do projektu 72 hodin. Po loňském úklidu černé skládky, jsme se letos rozhodli pomoci ptáčkům. Paní učitelky pořídily, za finanční podpory obce a Rady rodičů, skládačky dřevěných krmítek a budek, a naši druháčci se mohli pustit do práce. Všechny díly se nejprve musely obrousit, natřít a stlouct dohromady. Práce byla těžká, ale děti si s tím poradily na výbornou. Celkem žáci stloukli 15 krmítek a 10 budek, které za pomoci odborníka rozmístí ve Velkém Březně a Valtířově. O budky i krmítka se samozřejmě budou naši žáci starat. Do krmítek budou celou zimu nosit zrní a budky jednou ročně vyčistí.

Fotky zde.

Přespolní běh v režii ZŠ Velké Březno

26. 9. 2017 se konala okresní soutěž v přespolním běhu. Tradiční místo konání: ZŠ Elišky Krásnohorské. Závodu se zúčastnili běžci z 11 škol, trať byla pro mladší děti dlouhá 550 m a starší žáci museli zdolat trať dvojnásobnou, tedy 1 100 m. Naše družstvo mladších dívek ve složení: Zuzanka Dvořáková, Kačenka Jašková, Eliška Michalčíková, Emička Křížová, Míša Blažková a Sabča Sokolovská si s tratí poradilo víc jak na výbornou a zvítězilo na celé čáře. Chlapci ve stejné kategorii získali bronzové medaile. Školu vzorně reprezentovali: Tomášek Cimpl, Filípek Šefl, Matyášek Buzek, Adámek Veselý, Dan Herolt a Honza Málek.

Žáci ze 4.-5.tříd běželi dvojnásobnou trať a ani tady jsme se neztratili. Děvčata ve složení: Simča Hovorková, Vendy Vrbová, Terka Tauscheová, Martina Šidáková a Róza Džavíková vybojovala také zlaté medaile. Chlapci doplnili naši sbírku medailí o cenné stříbro a završili tím spanilou jízdu našich dětí. Na úspěchu se podílel Matěj Kulhánek, Lukáš Vostřel, Tobias Dvořáček, Jarda Králík, Radek Švejda a Adam Bárta. Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy. Lenka Šidáková

Fotky zde.

Spanilá jízda Základní školy Velké Březno v minikopané skončila v krajském finále 2. místem

Dne 25. 4. 2017 bylo odehráno ve Sportovní Lize základních škol okresní kolo starších žáků v minikopané. Žáci z 8. a 9. tříd ze Základní školy ve Velkém Březně získali první místo, po kterém si zajistili postup do krajského finále. Po týdenním oddychu dne 3. 5. 2017 změřili své síly na krajském finále v Teplicích s celky z Teplic, Děčína, Meziboří, Litoměřic, Chomutova, Loun a Ústí nad Labem. V úvodním zápase narazili chlapci na vrcholové fotbalisty z Fotbalové Akademie Teplice (Sportovni škola ZŠ Edisonova) a v jednoznačném utkání utrpěli porážku 8:0. Ve druhém vypjatém zápase s Děčínem vydřela parta kolem Adama Čičovského srdnatým a velmi emotivním výkonem vítězství 2:1. V posledním zápase ve skupině si vítězstvím nad ZŠ Meziboří velkobřezenští zajistili druhé místo ve skupině za favoritem celého turnaje ze ZŠ Edisonova Teplice a postoupili do semifinále, kde narazili na žáky ze ZŠ J. A. Komenského Louny, které porazili 4:2. Ve finále nestačili ani na druhý pokus na teplické hráče z Edisonky. Přejme teplickým hráčům, kteří nastupují za národní tým U15, hodně štěstí na republikovém finále na pražském stadionu v Edenu. Pro školu a velkobřezensko jsou však kluci hrdinové a v našich srdcích mají první místo.

1269.jpg

Sestava: Adam Čičovský, Jan Pták, Matěj Pták, Richard Židek, Matěj Říha, Nikita Tarasov, Petr Hanuš, Zdeněk Studnička, David Zlámal, Jan Brož, Lukáš Deml, Richard Šustík

Trenér: Mgr. Martin Franěk

Realizační tým: Jana Nedvědová a mohutná podpora rodičů našich vítězů

Stříbrný štafetový pohár pro žáky z naší ZŠ

Dne 27. 4. se 16 vybraných žáků od 1. do 5.třídy zúčastnilo Štafetového poháru na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Štafeta mladších žáků ve složení Vendy Vrbová, Zuzanka Dvořáková, Emička Frýdková, Simonka Hovorková, Jára Králík, Radek Švejda, Matyášek Buzek a Filípek Šefl, běžela 8 x 100 m a v konkurenci sedmi ústeckých škol vyhrála. Stejně si počínala štafeta starších žáků ve složení Míša Hercíková, Klárka Brabencová, Šárka Janová, Amálka Vrbová, Kryštof Truxa, Tomášek Fuchsig, Lukáš Vostřel a Matěj Kulhánek. Nakonec se běželo 8 x 200 m, kde naše štafeta A ve složení Matěj Kulhánek, Lukáš Vostřel, Radek Švejda, Jára Králík, Zuzka Dvořáková, Klárka Brabencová, Šárka Janová a Vendy Vrbová obsadila krásné 2. místo. Časy všech štafet se sečetly a pro naše žáky to znamenalo celkové 2. místo. Na zlatou štafetu ze ZŠ Hluboká nám chyběly necelé 3 vteřinky.

V doplňkové soutěži v hodu medicinbalem navíc zazářil Tomáš Fuchsig, který kilogramový míč poslal do vzdálenosti 9,5 m, hned za ním skončil Kryštof Truxa a z děvčat se prosadila Klárka Brabencová, která brala bronz.

Naši žáci opět potvrdili bojovného ducha a podali vynikající sportovní výkony.

Lenka Šidáková

Fotky zde.

Vítězství v okresním finále minikopané

25. 4. 2017 vybojovali naši žáci z 8. a 9. tříd 1. místo na okresním finále v minikopané starších žáků (IV. kategorie ). Chlapci vybojovali další sportovní úspěch pro ZŠ Velké Březno a postoupili na krajské finále do Teplic.Naši kluci zvítězili v základní skupině C  (porazili ZŠ Trmice, ZŠ Vinařská, se ZŠ Neštěmická remizovali 2:2) a dále vyřazovacím pavoukem postoupili přes ZŠ Mojžíř a ZŠ Husova do finále, kde zdolali na penalty ZŠ Rabasova 4:3. (V základní hrací době ze stavu 0:3 na konečných 3:3 svým hattrickem srovnal Adam Čičovský) V penaltovém rozstřelu byli všichni naši střelci úspěšní a Honza Pták zneškodnil jeden soupeřův pokutový kop, po kterém ve velkobřezenském táboře vypukla obrovská radost.

Složení vítězného družstva:

 • brankář: Jan Pták 8.B
 • základní sestava: Petr Hanuš 9.A, Matěj Říha 9.B, Richard Židek 8. B, Nikita Tarasov 9. B, Adam Čičovský 8. A, Matěj Pták 8.B
 • náhradníci: David Zlámal 8. B, Richard Šustík 8. A, Jan Brož 8. A, Lukáš Deml 9. A
 • realizační tým: Mgr. Martin Franěk, Jana Nedvědová

Výsledky vědomostních soutěží za období 3. 1. 2. 2. 2017

Nemocnému chlapci darovali školáci 9 tisíc

 Velkou vlnu solidarity projevili žáci základní a mateřské školy ve Velkém Březně. Nemocnému Martinu Maredovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou, včera předali šek na devět tisíc korun. 

SBÍRALI VÍČKA CELÝ ROK

Po úspěšné Andělské sbírce, kterou škola uspořádala v prosinci v loňském roce, jde o další pomoc postiženému chlapci. Žáci po celý rok sbírali víčka a výsledek je, že jsme vybrali pro Martina 6 601 korun za víčka. Navíc jsme v soutěži Plastožrout obsadili jako škola krásné druhé místo a získali tak výhru 1 500 korun. Vše jsme tak zaokrouhlili na 9 tisíc korun, sdělila iniciátorka včerejší benefiční akce ve velké aule zdejší školy učitelka Lenka Šidáková.

TANČILY I MAŽORETKY

Po předání šeku připravili usměvavému chlapci školáci i bohatý kulturní program plný zpěvu a tance. Své umění předvedly také zdejší mažoretky nebo žáci 5.B se svou taneční choreografií ve stylu filmu Pomáda. Sám Martínek jim všem za to na oplátku zahrál na piano.

Moc vám děkuji a přeji hezký den, podotkl nadšený Martin, který si za svůj hudební výkon vysloužil bouřlivý potlesk obecenstva.

Všechny peníze použijeme na pobyt v lázních Klimkovice u Ostravy. Bude to na speciální obleček, který pomáhá dětem, především s dětskou obrnou, se vertikalizovat, posílit a pozitivně působí na zlepšení pohybového aparátu, podotkla maminka Lucie Maredová.

Logická olympiáda 2016

soutěž pořádaná Mensou České republiky a je založená na logických úvahách. Letos se účastnilo 28 žáků z naší školy a do krajského kola se probojovali žáci:                                      

 • Marie Procházková z 5. B (16. v kraji)
 • Vojtěch  Teplan  z 3. C (29. v kraji)
 • Marie Ludmila Kudělová ze 4. A (52. v kraji).

Velký úspěch zaznamenáváme i u letošního prvňáčka Matyáše Berjaka z 1. A, který se umístil na 2. místě. Bohužel pro tuto kategorii není krajské kolo.

Krajské kolo proběhne 4. listopadu 2016

Obhajoba zlaté fotbalové radosti se povedla

Dne 3. 5. 2016 se žáci z 1.-3.ročníku zúčastnili tradičního turnaje Mc Donald´s cupu, který se konal na ZŠ Nová. Do turnaje nastoupilo 10 škol z okresu Ústí nad Labem. Největší radost měli obhájci loňského zlata, žáci ze ZŠ Velké Březno. 1. místo v Ústeckém kraji také znamená postup do krajského finále, které se uskuteční dne 23. 5. 2016 v Teplicích. Navíc nejlepším fotbalistou turnaje byl vyhlášen náš hráč, a to Matěj Kulhánek. Lukáš Vostřel byl vyhlášen jako nejlepší hráč našeho týmu.

Složení týmu: Lukáš Vostřel, Matěj Kulhánek, Bertík Hora, Toník  Hora, Pepa Stejskal, Kuba Jendrisek, Míra Habrnál, Honza Vild, Kuba Charvát a brankář Tobias Dvořáček. Celému týmu moc gratulujeme a držíme pěsti na krajském kole v Teplicích. Lenka Šidáková

Fotky zde.

Štafetový pohár 2016 - zlato a postup do krajského finále v Mostě

Dne 28. 4. 2016 jsme se zúčastnili štafetového poháru, jehož patronkou je mistryně světa Lída Formanová. Okresní kolo ve štafetách žáků 1. stupně se konalo na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Naše štafety si vedly velice dobře a umístily se na celkovém 1. místě z 8 zúčastněných škol. Výsledný čas naší štafety byl 9:28,25 s.

Navíc štafeta mladších žáků ve složení Lukáš Vostřel, Matěj Kulhánek, Radek Švejda, Jára Králík, Vendy Vrbová, Simča Hovorková, Lidka Kudělová a Róza Džavíková obsadila v konkurenci 8 štafet 1. místo.

Štafeta starších žáků ve složení Andy Kulhánková, Bára Králíková, Gabča Dvořáková, Klárka Pružincová, Dan Hovorka, Filip Michalčík, Ondra Vichra a Martin Bárta obsadila 3. místo. Štafeta byla vždy 8 x 100 m.

Nakonec se běželo 8 x 200m a naše štafeta ve složení: Andy Kulhánková, Bára Králíková, Martin Bárta, Dan Hovorka, Simča Hovorková, Vendy Vrbová, Matěj Kulhánek a Luky Vostřel opět vystoupala na stupínek nejvyšší.

Celkové 1. místo v okresním kole nás posunulo na krajské kolo do Mostu, které se uskuteční 10. května.

Všem závodníkům moc a moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Lenka Šidáková

Fotky zde.

Turnaj ve vybíjené - okresní finále 2016

Dne 18.4. a 20. 4. 2016 se konal na ZŠ Rabasova v Ústí nad Labem turnaj ve vybíjené pro žáky 4.-5. ročníků. Náš tým ve složení: Ondřej Vichra, Filip Michalčík, Míra Fischer, Míra Schichel, Jan Kvapil, Jakub Vorlíček, Martin Perlík, Filip Ovsiak, David Flígr, Miky Pešek, Tomáš Fuchsig, Vojta Nosek a Andy Kulhánková obsadil krásné 4. místo z 12-ti zúčastněných škol.

Bramborové místo nás velice mrzelo, neboť nás od bronzového místa dělil 1 vybitý žák.  Za naší školou zůstalo mnoho Ústeckých škol, např. ZŠ Mírová, ZŠ Elišky Krásnohorské,..... Žáci hráli dobře a děkuji všem za výbornou reprezentaci.)

Tabulka výsledků zde.

Zlatý list

Dne 9. 4. 2016 se žáci z 5. B a 5. A zúčastnili ekologické soutěže Zlatý list. Soutěž se konala na Větruši. Počasí nám přálo a naši žáci prokázali velké znalosti z oboru zoologie, ornitologie, ekologie, astronomie,..... Již dnes se všichni těší na další ročník. Soutěžní družstvo: Vojta Radla, Martin Perlík, Vojta Wagner, Lukáš Zatloukal, Kuba Šindler a Kája Šidáková. 

Foto zde.

Memoriálu Václava Čecha 

Dne 17. března sehráli naši žáci krajské finále ve futsalu. Vyvrcholení Memoriálu Václava Čecha proběhlo v krásné Městské sportovní hale v Chomutově. Žáci ze šestých a sedmých tříd se v turnaji 9 vítězných mužstev okresních kol utkali v turnaji, kde jsme vybojovali pěkné 4. místo. Na stupně vítězů jsme sice nedosáhli, ale jeden pohár přece do Velkého Března docestoval. Adam Čičovský byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. 

Foto zde.

Přehazovaná 2016

3. 2. 2016 žáci ze ZŠ Velké Březno změřili své síly na turnaji v Přehazované, který se konal na ZŠ Rabasova v Ústí nad Labem. Naši žáci obstáli v konkurenci 8 ústeckých škol na jedničku. Tým ve složení: Andy Kulhánková, Bára Králíková, Gabča Dvořáková, Klárka Sochorová, Míra Fischer, Honza Kvapil, Filip Michalčík a Miky Pešek vybojoval nádherné 3. místo. Jen těsně se naši žáci nedostali do finále. O velmi dobrém výkonu svědčí fakt, že jen naše družstvo dokázalo vzít set vítěznému družstvu ze ZŠ Rabasova. 2. místo obsadili žáci ze ZŠ Vinařská. Celý náročný turnaj naši žáci zvládli na výbornou. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy. 

Foto zde.

Krajské kolo biologické olympiády 2015

Náš žák Robin Braun dosáhl vynikajícího výsledku v krajském kole biologické olympiády. Výsledková listina zde.

Všeználkova olympiáda

3. místo obsadili naši druháci (Kudělová Lída, Šidáková Mája A Bertík Hora). Více zde. Fotky zde.

McDonald's Cup 2015 

Naši chlapci ze 2.-3. tříd vyhráli a postoupili do krajského kola v Teplicích. Více zde, fotky zde.

Turnaj ve vybíjené na ZŠ Rabasova, 27.4.2015

Turnaj dopadl bronzově. Vybraní žáci ze 4.-5.tříd zazářili na turnaji a v konkurenci 13 ústeckých škol obsadili krásné 3. místo. Shrnutí zde. Foto a video zde.

Florbalová liga

Naše škola se zúčastnila Ústecké školní florbalové ligy ve které se dostala do předkola play off kde na půdě ZŠ Chlumec skončila své působení v tomto ročníku. Velkou stopu zanechali lídři týmu z devátých tříd, kteří táhli tým svojí produktivitou.Nejlepší střelec týmu David Pavle skončil na na 12. místě tabulky kanadského bodování po základní části a v závěsu za ním na 15. místě nejlepší nahrávač týmu Vojta Kejklíček.

Tabulka kanadského bodování ústecké školní ligy zde, fotky zde.

Florbalová liga Mojžíř, 26.2.2015

 • Chlapci ze druhého stupně změřili síly se závodními florbalisty ze dvou ústeckých škol situovaných na dohled přes řeku z Velkého Března. Opět předvedli skvělý výkon, který se však nepodařilo přetavit v ani jedno vítězství. Ocenění však sklidili od vedoucích družstev soupeřů a od soupeřů samotných. Bodově se v prvním zápase výrazně prosadil žák 9.B David Pavle se čtyřmi brankami, u kterých mu asistoval Vojtěch Kejklíček. Fotky zde.

Matematická olympiáda 2014/2015

 • Naši žáci se skvěle umístili v okresním kole matematické olympiády. Výsledky k nahlédnutí zde a zde.

Olympijská hlídka

 • V pátek 21.11.2014 navštívila naši školu olympijská hlídka. Novinový článek zde a oficiální fotky z akce zde, fotky od paní Šrámkové zde.

Prezentace zdravé výživy

 • V rámci projektu Dny zdraví proběhla na naší škole 12.11.2014 během rodičovských schůzek prezentace zdravé výživy - fotky zde a 2.12.2014 den zdraví ve školní jídelně - fotky zde.

Projekt 72 hodin

Minikopaná na ZŠ Karla IV.

 • Bez porážky jsme skončili se dvěma vítězstvími a jednou remízou na druhém místě ve skupině díky horšímu skóre.
 • Fotky zde.

Přespolní běh

Den obce

 • 20.9.2014 se uskutečnil Den obce, na kterém se prezentovala i naše škola.
 • Fotky zde.

Kouzelný park

 • 28.6.2014 proběhla ve spolupráci se ZŠ Velké Březno ve velkobřezenském zámeckém parku netradiční noční prohlídka.
 • Fotky zde.

Soutěž výchova pro život 2013/14

Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců v Olympijském víceboji

Po roce další úspěch našich fotbalistů - 2. místo

 • Po loňském třetím místě se letos kluci dostali do finále, kde podlehli ZŠ Mírová. Kluci předvedli nádherný fotbal, účast byla veliká, zúčastnilo se 15 základních škol z Ústí nad Labem a okolí. 2. místo je velkým úspěchem, i když krůček od krajského kola byl velmi malý. Jediný gól kluky dělil od krajského finále v Teplicích. Kluci předvedli nádherný výkon.
 • Fotky zde.

Žáci 4. - 5. tříd slavili v Chomutově

 • Dvouměsíční trénování s paní učitelkou Šidákovou se vyplatilo. Žáci trénovali ve svém volném čase a úspěch se dostavil. Po prvním místě v okrese žáci přidali 2. místo v kraji. Na turnaji v Chomutově žáky přemohli pouze žáci z Děčína.

Preventan cup 2014, okresní kolo

 • Družstvo v konkurenci 12 ústeckých škol obstálo na jedničku a obsadilo vynikající 1. místo a postupuje na krajské finále do Chomutova, které se uskuteční 13. května 2014.
 • Fotky zde.

Teplické flautohry 2014

 • Žákyně Hana Fialová a Šárka Bucharová získaly čestné uznání I.stupně ve 4. a 5. kategorii této soutěže, které se zúčastnilo  na 200 dětí z celé republiky. Foto zde.

Olympijský víceboj

 • Naše škola se zapojila do olympijského víceboje pořádaného Českým olympijským výborem. Plakát s fotkami ze zahájení zde. Video zde. Fotky z vyhlášení v Praze zde.

Vystoupení žáků v DPS Velké Březno

 • 2.4.2014 vystoupili naši žáci v Domě pro seniory ve Velkém Březně. Fotky zde.

Přírodovědné a technické vzdělávání 2013/2014

 • Škola je zapojena do projektu Přírodovědné a technické vzdělávání. Fotky zde.

Recitační soutěž 2014

Yo-yo show

 • V úterý 11.3.2014 se v naší aule uskutečnila ve spolupráci s obchodem Lardon yo-yo show. Fotky zde.

Přehazovaná 2014

 • Naše dívky se umístily na 4. místě okresního kola v přehazované. Fotky z akce zde.

Okresní kolo matematické olympiády 2013/2014

 • Ondřej Zýka se umístil na 6. místě v okresním kole matematické olympiády a postupuje tak do kola krajského.

Školní kolo zeměpisné olympiády 2013/2014

 • V kategorii A se na 1. místě umístil Antonín Kříž (6.B) a na 2. Matyáš Löffelmann (6.A). V kategorii B se umístili na 1. místě Tomáš Michalčík (7.B) a na místě 2. Martina Konečná (7.A).

Školní kolo olympiády v AJ 2013/14

 • Letos poprvé proběhlo na naší škole oficiální školní kolo olympiády v AJ. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: I.A (6. a 7. ročníky) a II.A (8. a 9. ročníky). V kategorii I.A se umítili na 1. místě Antonín Kříž (6.B), na 2. místě Matyáš Löffelmnn (6.A) a na místě 3. Matěj Svoboda (7.B). V kategorii II.A pak 1. místo obsadil Robin Braun (8.A), 2. David Šerák (9.B) a 3. Antonín Malecký (9.A). Oba dva výherci postupují do okresního kola. Fotky z olypmiády zde a z předávání cen zde.

3. místo v okresním kole soutěžě Literární Ústí

 • Do okresní literární soutěže naše škola poslala 3 soutěžní práce od 3 žáků 2. stupně. Na loňské třetí místo letos navázal Robin Braun (za dohledu paní zástupkyně) opět 3. místem! Do soutěže se přihlásilo více jak 100 žáků.

Logická olympiádad 2013/2014

 • Lucie Teplanová ze 4. B se umístila na vynikajícím 7. místě krajského kola logické olympiády.

První místo v obou kategoriích okresního kola v přespolním běhu

 • Dne 3. 10. se na ZŠ Elišky Krásnohorské konalo okresní kolo v přespolním běhu pro 4. - 5. ročníky. ZŠ Velké Březno poslala na trať dívčí i chlapecké družstvo. Obě družstva obstála v konkurenci šesti škol na jedničku, neboť obsadila vynikající 1. místo. Děvčata musela překonat vzdálenost 1 km a chlapci 1,5 km.
 • Dívčí družstvo běželo ve složení: Markéta Jaklová, Kateřina Pajerská, Hana Fialová, Karolína Jeřábková a Adriana Truxová.
 • Dívčí družstvo běželo ve složení: Markéta Jaklová, Kateřina Pajerská, Hana Fialová, Karolína Jeřábková a Adriana Truxová.

 Pythagoriáda 2013

 • Jan Hrebík z 5.A se umístil na prvním místě v Pythagoriádě 2013.

Preventan cup 2013

 • Ve dnech 22. a 25. dubna proběhl na ZŠ Dobětice turnaj Preventan cup ve vybíjené pro žáky 4.-5.tříd. Své síly poměřilo 10 družstev z Ústeckých škol. Naše družstvo se mohlo opřít hlavně o Matěje a Honzu Ptákovic, Adama Čičovského, Matěje Říhu, Honzu Hrebíka, Vojtu Samborského, Lukáše Potence, Lukáše Demla a Zdendu Studničku. Po velkých bojích a naší velké smůle, kdy jsme v boji o 3.místo prohráli pouze o 1 vybitého jsme obsadili krásné 4.místo.

Okresní kolo biologické olympiády 2013

 • Tři naši žáci se 10.4. 2013 zúčastnili biologické olympiády v kategorii D. Umístili se takto: Robin Braun (7.A) 1. místo, Kateřina Špatenková (7.B) 5. místo a Jaroslav Habrnál (7.A) 19. místo.

Recitační soutěž prvního stupně 2013

 • Dne 7. 3. 2013 proběhla recitační soutěž prvního stupně. Videa k vidění zde.

2. místo v okresním finále v přehazované

 • Výběr žákyň (rok narození 2001-1999) Základní školy Velké Březno vybojoval na okresním finále v přehazované výborné 2. místo. Děvčata pod vedením Mgr. Fraňka a kapitánky Sáry Kulhánkové zůstala až po velkém boji těsně před branami postupu na krajské finále. Svým vystupováním a herním projevem si naše reprezentantky získaly sympatie všech zůčastněných a právem si zaslouží velkou pochvalu.

Výsledky školního kola Pythagoriády 2013

Do okresního kola postupují:

 • Kategorie A - Filip Nosek (6.B, 15 bodů), Jakub Šťastný (6.B, 14 bodů), Lucie Fischerová (6.A, 9 bodů)
 • Kategorie B - Zdeněk Vostřel (7.B, 13 bodů)
 • Kategorie C - David Šerák (8.B, 12 bodů), Ondřej Zýka (8.B, 9 bodů), Antonín Malecký (8.A, 9 bodů)

Umístění v okresním kole zeměpisné olympiády 2013

 • V kategorii A se umístili Tomáš Michalčík (6.B) na 13. a Martina Konečná (6.A) na 20. místě. V kategorii B se umístili Kateřina Špatenková (7.B) na 21. a Robin Braun (7.A) na 22. místě.

6.-7. a 22.-25. místo v olympiádě v českém jazyce 2013

 • Žák Ondřej Zýka (8.B) se umístil na 6.-7. a žákyně Jana Zábranská (9. třída) na 22.-25. místě v okresním kole Olympiády v českém jazyce 

6. místo v okresním kole dějepisné olympiády 2013

 • Žák Ondřej Zýka z 8.B se umístil na 6. místě v okresním kole Dějepisné olympiády konané 29.1.2013.

1. místo v okresním kole matematické olympiády 2012

 • Žák Jan Hrebík z 5.A se umístil na 1. místě okresního kola matematické olympiády.

9. a 22. místo v logické olympiádě 2012

 • Žák Jan Hrebík z skončil na 9. a žák Matyáš Adam Michel na 22. místě krajského kola logické olympiády.

3. místo v soutěži Literární Ústí 2012

 • Žákyně 9. třídy Jana Zábranská se umístila na 3. místě v kategorii 8. a 9. tříd soutěže Literární Ústí s povídkou Záhady střekovského monstra.

3. místo v okresním kole florbalu 2012

 • Tým žáků prvního stupně ve složení: A. Čičovský, M. Pták, J. Pták, P. Hanuš, F. Špaček, V. Sámborský, J. Prošvic se umístil na 3. místě v okresní kvalifikaci Poháru České florbalové unie. Nasbírali cenné zkušenosti proti silnějším týmům složených ze žáků starších ročníků do dalšího ročníku této soutěže.                                                 
 • Fotky zde

2. místo v Kinderiádě 2012

 • Tým složený z žáků 1.- 5. třídy se 30. května 2012 umístil na 2. místě lehkoatletické Kinderiády. O senzační umístění se zasloužili hlavně Matěj Říha, Andrejka Kulhánková, Karolínka Nazárková, Zděnda Studnička, Anička Adamcová, Adélka Ždychová a Jan Hrebík.

3. místo v regionálním kole McDonald's cupu 2012

 • Tým složený z chlapců 1.- 3. tříd ve složení: Honza a Matěj Ptákovi, Adam Čičovský, Zdeněk Studnička, Jan Abel, Matyáš Vondráček, Štěpán Urbánek, Matěj Řezáč, Ondřej Vichra, Jan Kvapil, František Špaček a Dan Vichra se umístil na 3. místě regionálního kola McDonald's cupu, který se konal 11. května 2012 v Teplicích Na Stínadlech.

2. místo ve Všeználkově olympiádě 2012

 • Naše škola se umístila celkově 2. v 3. ročníku Všeználkovy olympiády, který se konal 10. května 2012 na ZŠ Hluboká. Školu reprezentovaly tříčlenné týmy žáků 1. - 5. tříd. Složení a umístění jednotlivých týmů byla následující: 1. ročník (Gabriela Dvořáková, Adéla Marksová a Karolína Šidáková) na 3. místě, 2. ročník (Hana Fialová, Kristýna Brožová, Adéla Šťastná), na 3. místě, 3. ročník (Vojtěch Samborský, Matyáš Adam Michel, Jakub Grivalský) na 2. místě, 4. ročník (Jan Hrebík, Michaela Musilová, Adéla Barvínková) na 1. místě a 5. ročník (Stanislava Bóbiková, Filip Jelínek a Jakub Šťastný) bez umístění.

Účast na projektu Kultura a umění od první třídy (KOPT) v roce 2012

 • V roce 2012 se naše škola spolu s dalšími 11 severočeskými základními školami zapojila do projektu KOPT, jehož smyslem je přiblížit dětem důležitost a význam kultury. Fotky a videa týkající se projektu si můžete prohlédnout zde.