Slavnostní křest kalendáře (24.10.2019)

Kalendář pro dětský domov pokřtěn!

Od jara letošního roku vznikal ve spolupráci Dětského domova Střekov, ZŠ Velké Březno a spolku Střek-ON, z.s. charitativní kalendář pro dětský domov. Ve čtvrtek 24. října 2019 se právě tento kalendář dočkal svého slavnostního křtu a oficiálního zahájení prodeje. Celá akce proběhla v aule naší školy, a to za přítomnosti vzácných hostů poslankyně za Ústecký kraj Evy Fialové, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, starostů Velkého Března a Střekova Karla Jungbauera a Petra Vinše a samozřejmě i ředitelky dětského domova Hany Melzerové a ředitele základní školy Jana Darsy. Podvečerní promítání fotografií z jednotlivých focení střídala vystoupení dětí ze základní školy a dětského domova. Vše bylo proložené rozhovory s pozvanými hosty a lidmi, kteří se zapojili do přípravy kalendáře. Na zvídavé otázky moderátorek Naty a Marťi, žákyň deváté třídy, tak odpovídal ředitel školy, ředitelka dětského domova, fotograf Ondřej Hájek, dobrovolní hasiči Antonín Bauer a jeho syn Kuba, paní od Koní pod hradem Jitka Doubková a na závěr i paní poslankyně a pan hejtman. Své řekly samozřejmě i obě dámy, které s dětmi absolvovaly všechna focení - paní Renata Kyzlíková (za dětský domov) a Eva Železná (za školu a spolek Střek-ON). Eva Železná je zároveň autorkou velké části fotografií v obou kalendářích. Posledním bodem programu pak byla dražba tří triček s fotografiemi dětí, do níž se zapojili kromě rodičů našich žáků i přítomní hosté. Úspěšnými dražiteli se nakonec stali paní poslankyně, pan hejtman a pan starosta Vinš. Nejdražší tričko bylo vydraženo střekovským starostou za neuvěřitelných 2 600,- Kč. Noví majitelé si však svých triček dlouho neužili, obratem je věnovali dětem z dětského domova, které byly na fotografiích. Ty byly tak překvapené, že se téměř nezmohly na slovo... Následně byl oficiálně zahájen prodej kalendářů. Před koncem akce byla prodána již rovná polovina nástěnných kalendářů, víc než třetina stolních a kapesních. Během nákupu se mohli hosté občerstvit sladkými i slanými dobrotami, které pro ně připravili žáci 4. A, paní učitelka Šidáková, paní asistentka Michalčíková, členky spolku Střek-ON a zaměstnanci dětského domova. Občerstvení vydávali žáci našich devátých tříd. Celý podvečer byl díky rodině Michalčíků zachycen i na kameru, a tak se i Vy na něj v případě zájmu můžete podívat.Kalendáře bude možné ještě zakoupit do Vánoc na naší škole u paní učitelky Železné (nástěnný za 250,- Kč a stolní za 200,- Kč). Veškerý výtěžek z prodeje bude věnován na školní a sportovní potřeby pro děti z Dětského domova Střekov a zážitkový den pro všechny, kteří se účastnili focení. Všem, kteří se podíleli na realizaci tohoto slavnostního podvečera, patří velké poděkování. Zvláštní poděkování si zaslouží pan učitel Poul, který akci technicky zaštítil a na závěr ještě otevřel Rychlé špunty, jimiž byly kalendáře pokřtěny.

Fotky z akce -zde.