Recyklace hrou ve škole

16. - 17. září 2019 se všechny třídy ze ZŠ Velké Březno zúčastnily vzdělávacího programu Recyklace hrou. Program byl plně hrazen z projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, ve kterém už je naše škola desátým rokem. Tento projekt je plně podpořen Ministerstvem životního prostředí. Zábavný 45minutový workshop ve variantě pro 1. a 2. stupeň pomohl pochopit a prohloubit znalosti o principu a smyslu recyklace. Žáci s pomocí lektorů odpovídali na otázky, co se třídí do jaké nádoby, a co z recyklovaného materiálu dále vzniká. Podívali se společně, co se ukrývá uvnitř pračky či počítače a rozložili model baterie. Žáci se přesvědčili, že odevzdávání vysloužilých elektrospotřebičů a prázdných baterií na správné místo nejenže chrání životní prostředí, ale dává šanci k dalšímu využití materiálu. Obě lektorky se shodly, že naše děti jsou velice šikovné, komunikativní, zvídavé a v oblasti třídění odpadu velmi šikovné. Určitě tomu napomáhá třídění odpadu na škole a všechny sběrové akce, které škola pořádá.

Fotky - zde