První velká akce v nové školní jídelně - Dýňování

Dne 18. 11. proběhlo na ZŠ Velké Březno "Dýňování". Děti si vyráběly "Dýňová světýlka" z dílny Klárky Budínské a 12 soutěžních dvojic z řad rodičů, ale i veřejnosti přineslo jídlo z dýně, které ostatní ochutnávali a pomocí žetonků hlasovali o nejchutnější jídlo. Všechny pokrmy byly naprosto skvělé. Podávala se dýňová polévka, karbanátky, cheescake, pečená dýně s parmezánem, bylinkovým dipem a slaninkou, muffiny, jednohubky s dýňovou pomazánkou a další vynikající pochutiny. Velice děkuji všem účastníkům soutěže, neboť se nebáli a hlavně pohostili návštěvníky akce. Podle počtu získaných žetonků vyhrála rodina Vrbova s dýňovými šneky z listového těsta, na 2. místě byla rodina Michalčíkova s dýňovými rohlíčky a 3. místo obsadila rodina Fraňkova s dýňovým cheescakem. Výborná jídla připravila rodina Cimplova, Mendlova, Blažkova, Kupcova, Leskotova, Karjaginova, Fojtíkova, pan Bärtl a Pierre Triolo a rodina Střihavkova. Všichni jsme si naše Dýňování užili a navíc výtěžek ze vstupného (8 350 Kč) půjde celý pro Martínka Maredu a jeho lázně. Akci finančně podpořila Rada rodičů, za což děkujeme. Peníze byly použity na nákup materiálu na vyrábění dýňových světýlek a drobné občerstvení. O občerstvení pro děti a rodiče se postarali zaměstnanci školy, kteří upekli také pokrmy z dýně (dýňové rohlíčky hranolky, koláče, jednohubky...). 

Velice děkuji svým kolegům a paním kuchařkám, neboť bez nich by celá akce nemohla proběhnout. Jsem velice ráda, že jsem obklopena hodnými lidmi, kteří umí pomoci a jsou ochotni strávit svůj volný čas pro dobrou věc. Poděkování patří paní ředitelce MŠ, Pavle Hasprové za poskytnutí 6 obřích dýní, které s dětmi vypěstovali. Doufám, že si účastníci Dýňování celý podvečer užili jako já. Bonusem pro všechny byla prohlídka nové školní jídelny. Recepty budou zveřejněny na webu školy. 

Mgr. Lenka Šidáková 


Dárcovská listina- zde.

Foto - zde.

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: info@zs-vb.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím