Provoz Základní školy ve Velkém Březně ve školním roce 2020-2021 vzhledem ke COVID-19

Zahájení školního roku

Škola zahájí činnost v plném rozsahu 1. září 2020.

Ministerstvo nijak neomezuje počet dětí, žáků či studentů ve třídách a dalších skupinách. Není nutné vyplňovat prohlášení o bezinfekčnosti a žádný předpis ani neupravuje pohyb před budovou školy. Tak má podle ministra školství Roberta Plagy vypadat výuka v novém školním roce. Vyplývá to z manuálu, který ministerstvo rozeslalo ředitelům škol a který je k dispozici ve škole.

Roušky

Nošení roušek není povinné. Tato situace se může změnit podle aktuálních pokynů Ministerstva zdravotnictví ČR.

Hygienická opatření

Ve školách bude k dispozici dezinfekce, po příchodu do budovy si budou všichni mýt ruce. Bude se častěji větrat a vytírat.

Rodiče a další cizí osoby by do školy měli chodit co nejméně.

Karanténa

Pokud bude žák nebo učitel pozitivní na covid-19, o umístění dalších lidí do karantény rozhodne krajská hygienická stanice. Neplatí přitom, že by do karantény automaticky musela celá třída nebo každý, kdo s nakaženým přišel do kontaktu. Podle manuálu se hygienici budou rozhodovat podle velikosti školy, členění objektu (samostatná budova, pavilony) nebo počtu dětí ve třídě, především ale podle místní epidemiologické situace.

PaedDr. Jan Darsa

24. 8. 2020