Příměstské tábory 2019 aneb Indiáni ze Března

1721.jpg Na přelomu července a srpna se v prostorách Základní školy Velké Březno uskutečnil již třetí ročník příměstských táborů letos s názvem Indiáni ze Března a poprvé ve dvou turnusech.

Malí i velcí účastníci se v průběhu týdne seznamovali se životem indiánů, jejich zvyky, kulturou a historií. Vyzkoušeli si výrobu indiánské čelenky, trička s motivy orla, želvy, ještěrky, slunce, lapače snů, peříček ad., všechny kmeny dohromady vytvořily jeden totem složený z jejich posvátných zvířat, upekly si a hlavně snědly kukuřičné placky s agávovým či kukuřičným sirupem nebo marmeládou. Samozřejmě nesměla chybět ani návštěva indiánské vesničky Rosehill v Růžové u Děčína a nedaleké mýdlárny, kde se děti dozvěděly, jak se ručně vyrábí mýdlo nebo šampony. Jako praví indiáni prozkoumali všichni účastníci také blízké okolí svého tábora a při průzkumech navštívili Víťovu rozhlednu v Náčkovicích a naučnou stezku v Zubrnicích.

Celý týden všichni hodně soutěžili a hráli si, zároveň se ale učili, jak v angličtině pojmenovat zvířata typická pro celou Ameriku a další důležité věci z běžného života indiánů. Každý kmen také dostal za úkol připravit si na pátek na závěrečné setkání s rodiči výjev ze života či historie svého kmene. Ještě než k tomu v pátek ale došlo, měli všichni podstoupit stezku odvahy, kde na ně čekaly nečekané nástrahy. Někteří bohužel svůj strach nepřekonali a v této zkoušce odvahy neuspěli.     Obě organizátorky, Mgr. A. Leskotová a Mgr. E. Železná, si týden stejně jako děti užily a již chystají tábor na příští léto, jehož tématem bude Vesmírné dobrodružství.

Fotogalerie 1. turnus - zde.

Fotogalerie 2. turnus - zde.