Příměstské tábory 2019 aneb Indiáni ze Března


1721.jpg Na přelomu července a srpna se v prostorách Základní školy Velké Březno uskutečnil již třetí ročník příměstských táborů letos s názvem Indiáni ze Března a poprvé ve dvou turnusech.

Malí i velcí účastníci se v průběhu týdne seznamovali se životem indiánů, jejich zvyky, kulturou a historií. Vyzkoušeli si výrobu indiánské čelenky, trička s motivy orla, želvy, ještěrky, slunce, lapače snů, peříček ad., všechny kmeny dohromady vytvořily jeden totem složený z jejich posvátných zvířat, upekly si a hlavně snědly kukuřičné placky s agávovým či kukuřičným sirupem nebo marmeládou. Samozřejmě nesměla chybět ani návštěva indiánské vesničky Rosehill v Růžové u Děčína a nedaleké mýdlárny, kde se děti dozvěděly, jak se ručně vyrábí mýdlo nebo šampony. Jako praví indiáni prozkoumali všichni účastníci také blízké okolí svého tábora a při průzkumech navštívili Víťovu rozhlednu v Náčkovicích a naučnou stezku v Zubrnicích.

Celý týden všichni hodně soutěžili a hráli si, zároveň se ale učili, jak v angličtině pojmenovat zvířata typická pro celou Ameriku a další důležité věci z běžného života indiánů. Každý kmen také dostal za úkol připravit si na pátek na závěrečné setkání s rodiči výjev ze života či historie svého kmene. Ještě než k tomu v pátek ale došlo, měli všichni podstoupit stezku odvahy, kde na ně čekaly nečekané nástrahy. Někteří bohužel svůj strach nepřekonali a v této zkoušce odvahy neuspěli.     Obě organizátorky, Mgr. A. Leskotová a Mgr. E. Železná, si týden stejně jako děti užily a již chystají tábor na příští léto, jehož tématem bude Vesmírné dobrodružství.

Fotogalerie 1. turnus - zde.

Fotogalerie 2. turnus - zde.

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: skola.vb@ustipost.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím