Pravidla pro sběr druhotných surovin

Vážení rodiče, žáci a další sběrači, připomínáme vám několik pravidel pro správný sběr druhotných surovin:

• VÍČKA - sbíráme jen víčka od PET lahví, nikoliv od aviváží atd., zároveň prosím neznečisťujte víčka jinými plasty
  • PET LAHVE - pro PET lahve je vyčleněná levá klec u horní budovy nebo jsou na všech chodbách kontejnery na PET láhve.
  • PLECHOVKY- pro plechovky je vyčleněná pravá klec u horní budovy nebo opět kontejnery na chodbách. Sbíráme jen hliníkové plechovky, NE železné.
  • ELEKTRO - můžete vozit průběžně a odevzdávat do boudičky u horní budovy (pravá část).

Velice nám tím pomůžete. Služba u sběru pak musí vše třídit a věřte mi, že to není lehká práce. Firmy, které od nás suroviny vykupují, nám potom snižují cenu za kilogram kvůli nečistotám.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

Lenka Šidáková