Olympijský víceboj

Sazka Olympijský víceboj 1. stupeň

Dne 21. 9. proběhl již po šesté sportovní den složený z 8 disciplín Sazka Olympijského víceboje. Žáci prvního stupně opět prokázali bojovného ducha a den si náramně užily. Počasí bylo nádherné, pomocníci (žáci 9.A) na stanovištích byli úžasní a nic nebránilo žákům, aby podávali nejlepší výkony v hodu, přesahu, bězích a skocích. Paní učitelky konstatovaly, že se jejich žáci zlepšili, což je vynikající zpráva. Pohyb je pro děti velice důležitý, obzvláště v této době, kdy většina dětí sedí doma s mobily v ruce. Z každé třídy byli medailí odměněny 4 chlapci a 4 dívenky. Projekt SOV bude pokračovat na škole i letos. Loni se díky projektu podařilo dostat do školy trenéra ping pongu a 38 dětí z 1.-3. tříd navštěvovalo kroužek stolního tenisu. Kroužek pokračuje i letos.

Garant SOV, Lenka Šidáková

Fotky zde.

PING-PONGOVÁ SHOW ANEB ZÍSKÁVÁME MLADÉ HRÁČE ZE ZŠ VELKÉ BŘEZNO


Naše tour Všichni za stůl 3 stále pokračuje! Tentokrát se vám hlásíme ze ZŠ Velké Březno. Prostory malé tělocvičny praskaly ve švech, ale nikomu z účastníků to nevadilo. Všichni se těšili na den plný zábavy a sportu.


U zahájení nechyběl ředitel školy Jan Darsa a místostarosta obce Michal Šidák. Velkou podporu naší akci vyjádřil také akční kolektiv kantorů v čele s paní učitelkou Lenkou Šidákovou.


Do napínavého utkání tentokrát nastoupil superhrdina David Reitšpies, který je na poli stolního tenisu nejlepším českým juniorem. Momentálně hraje za SF SKK El Niňo Praha. Proti němu nastoupili hráči oddílu TTC Ústí nad Labem  bývalá extraligová hráčka Lucie Drobná a trenér mládeže z Ústí nad Labem Vít Karásek. Exhibice se zúčastnili také nejmladší žáci Ústí nad Labem Tadeáš Vršovský a Radim Nechyba. Oba se umístili do 20. místa v žebříčku ČR v kategorii hráčů 8-10 let. Hru si všichni hráči náramně užili a publikum jásalo nadšením.


Po exhibici následovala nejoblíbenější část, ve které se děti mohly zúčastnit nejrůznějších aktivit, her, soutěží a tréninků.


Škola dostala darem krásný pingpongový stůl. Malí hráči tak budou mít k dispozici celkem 3 stoly, na kterých se mohou učit umění stolního tenisu. Protože pondělní show děti opravdu nadchla, vznikne na škole nově kroužek ping-pongu. Zájem už projevilo přes 20 školáků. Po novém roce si budou moci v kroužku zahrát, pobavit se a získat nové kamarády.


Show potěšila nejen děti, ale také učitele a vedení školy.Akce se nám moc líbila, jsme rádi, že zde zavítali i profi hráči a ukázali tak dětem, na jaké úrovni se dá pinec hrát. Děti jsou nadšené a obávám se, že nám na škole tři stoly zdaleka nebudou stačit," pronesl na konci show ředitel Jan Darsa, velký sportovní fanoušek.


Na otevření kroužku se těší také zástupci oddílu TTC Ústí nad Labem. Třeba právě na ZŠ Velké Březno vyrostou další nadějní reprezentanti oddílu. A kdo ví, možná zde bude trénovat i nový mistr České republiky.

Naše poděkování patří nejen skvělému pedagogickému sboru a vedení školy, ale i sponzorům, společnostem Pražská Plynárenská a a Bubble Joy. Podporují projekt Všichni za stůl 3 spoustou krásných cen, které dětem s radostí rozdáváme.

Dalších 17 show je ještě před námi! Příště se vám ozveme ze základní školy Smržovka. Věříme, že se děti těší stejně jako my!

Vyhodnocení sportovního dne v aule

Dne 16. 9. 2016 proběhlo v aule slavnostní vyhodnocení sportovního dne. Z každé třídy byly odměněny 4 holčičky a diplomy a medaile byly předány i 4 chlapcům z každé třídy. Nejúspěšnější sportovci ze všech 11 tříd na fotkách. 

Fotky zde.


4. ročník Sazka Olympijského víceboje 2016/17

Dne 14. 9. proběhl na 1. stupni sportovní den s náplní 8 disciplín ze Sazka Olympijského víceboje. Sportovní den tradičně začal nástupem na hřišti a rozcvičkou, kterou si všichni moc užili.

Hned potom se všechny třídy rozešly na 8 stanovišť a během dopoledne se na nich prostřídaly. Děti si opět zaběhly 500 m, sprintovaly 60 m, zaběhly T-běh, snažily se vydržet v postoji čápa, dělaly lehy-sedy, házely basketbalovým míčem, skákaly z místa do dálky a hluboký předklon prověřil jejich ohebnost.

U všech 8 disciplín bylo spočítáno pořadí a děti s nejmenším součtem pořadí získají medailí, které budou předány v aule, v pátek 16. 9. 

Z každé třídy budou vyhlášena 4 děvčata a 4 chlapci. Medaile a diplomy byly zakoupeny z prostředků Rady rodičů. 

Garant SOV Lenka Šidáková

Foto zde.Shrnutí Sazka Olympijského víceboje 2015/16 

Vážení rodiče,

již 3. rokem se aktivně účastníme projektu Sazka Olympijský víceboj. Každý žák, který splnil 8 disciplín, dostane k vysvědčení i Sportovní vysvědčení, na kterém najdete mnoho užitečných informací o svém dítěti a jeho sportovních předpokladech.

Letos jsme o 3 desetiny bodu nedosáhli na finanční výhru, ale zase jsme v rámci projektu přivítali u nás ve škole 3 olympioniky - Martina Drábka (baseball), Kristýnu Kolocovou (volejbal) a Kateřinu Elhotovou (basketbal). O naší škole byly natočené 2 reportáže (ČT1).

Sazka Olympijský víceboj nám přinesl mnohé a v neposlední řadě se díky tomuto projektu objevují nadaní žáci. Robert Koubek natočil krásné video "To je basketbal", na videu se podílelo hodně žáků školy, Filip Braun nakreslil obrázek "Běh nás baví", žáci z 5. B se aktivně podíleli na úkolu "Zdravá hodina", žáci si počítali, kolik km budou muset uběhnout za kornout zmrzliny,....

I tento školní rok byl v rámci projektu SOV úspěšný. Podívejte se na prezentaci. Garant SOV Lenka Šidáková

Prezentace zde.

To je basketbal - návštěva olympioničky Kateřiny Elhotové

Dne 9. 6. 2016 naši školu navštívila olympionička Kateřina Elhotová, Tereza Vorlová, Jiří Novotný, Radka Richterová a další

bývalí i současní reprezentanti v basketbalu. Basketbalovou road show škola získala díky videoklipu To je basketbal. Klip byl vyhodnocen jako nejlepší v Ústeckém kraji, proto show byla uspořádána právě na naší škole. Kateřině Elhotové byl předán dort ve tvaru basketbalového míče a desky s košem. Dort upekla maminka Martina a Ondry Perlíkových Kristýna Perlíková, moc ji děkujeme. Naopak škola dostala od týmu 5 míčů molten, celou sadu dresů na basketbal a knihu Jak učit basketbal. Celý dvouhodinový program proběhl v přátelské, sportovní atmosféře. Vybraní žáci, kteří se podíleli na natáčení videa, se zúčastnili cvičení na šesti stanovištích. 8 dětí si také zahrálo s Kateřinou Elhotovou a Terezou Vorlovou zápas. Nakonec byla vyhlášena střelecká soutěž o podepsané boty Kateřiny Elhotové. Střeleckou soutěž vyhrál žák 5. B Martin Perlík. Závěrečná autogramiáda byla senzačním vyvrcholením sportovního dopoledne. Děkujeme basketbalové federaci za krásný den.

Basketbalová show byla dalším úspěšným počinem projektu Sazka Olympijský víceboj, do kterého je škola zapojena již třetím rokem. Garant SOV Lenka Šidáková 

Fotky zde.

TO JE BASKETBAL

je název další výzvy ze Sazka olympijského víceboje. Úkolem bylo natočení videa, jak hrajeme basketbal u nás ve škole. Video natočil a sestříhal žák 9. B, Robert Koubek, zvaný Bobo. Herci se stali žáci naší školy a dokonce i někteří učitelé. Všem za to moc děkuji, hlavně Evičce Železné. Posuďte sami, jak se videoklip povedl. Toto je výsledek naší čtrnáctidenní práce. 

O co hrajeme? O basketbalový set (5 basketbalových míčů a sadu 12 rozlišovacích dresů) a v neposlední řadě o basketbalovou show, která by proběhla v září nebo říjnu následujícího školního roku. Držte nám pěsti, nejlepší videa bude vybírat odborná porota. 

Lenka Šidáková, garant Sazka olympijského víceboje 

Doplňkový úkol

V příloze najdete výsledek doplňkového úkolu, který plníme v rámci Sazka Olympijského víceboje. Autorem obrázku je Filip Braun ze 7. A. Dále nás bude reprezentovat obrázek z dílny 2. C (autorka Lenicka Secká) a třídní výtvor 5. B. Tyto 3 práce nám snad zajistí dostatečný počet bodů, abychom se mohli opět ucházet o nějaké stupně vítězů v rámci Sazka Olympijského víceboje.

Obrázky do soutěže ještě kreslily děti ze 3. B, za což jim také moc děkuji. Lenka Šidáková

Přílohy zde, zde a zde.

REPORTÁŽ ZE SPORTOVNÍHO DNE

Dne 10. 12. 2015 se na Základní škole Velké Březno uskutečnilo sportovní dopoledne s autogramiádou mistryně ČR v plážovém volejbalu pro rok 2015 s Kristýnou Kolocovou.

Sportovní dopoledne se uskutečnilo díky aktivitě učitelů  Martina Fraňka a Lenky Šidákové. 

V tento den děti plnily disciplíny SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE pod vedením realizačního týmu ODZNAKU VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE, který zaštitují legendy české atletiky Robert Změlík a Roman Šebrle.

Žáci byli aktivní v obou dvou částech sportovního dne. Při besedě v aule pokládali zajímavé otázky pro Kiki a během sportovních aktivit v tělocvičně předvedli skvělé výkony a udělali dobrý dojem na zkušené organizátory vícebojařských závodů.

Základní škola ve Velkém Březně je v Sazka Olympijském víceboji velmi aktivní, a tak zažila návštěvu olympioniků už podruhé. Před časem zde byli krasobruslař Tomáš Verner, který tehdy dostal dort ve tvaru brusle, s veslařem Václavem Chalupou.

Všechny informace o projektu Sazka Olympijský víceboj najdete na www.ceskosportuje.cz.

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ V ZÁŘÍ 2015 1. STUPEŇ

DNE 24. 9. SE USKUTEČNIL SPORTOVNÍ DEN PRO ŽÁKY Z 1. STUPNĚ. ŽÁCI PLNILI 8 DISCIPLÍN ZE SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE. AKCI ZORGANIZOVALA PANÍ UČITELKA LENKA ŠIDÁKOVÁ. VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ  ŽÁKŮM ZE 7. ROČNÍKŮ, KTEŘÍ NA JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍNÁCH POMÁHALI.  STEJNĚ TAK DĚKUJI VŠEM POMOCNÍKŮM Z ŘAD ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY. HRDINKOU DNE BYLA PANÍ HERCÍKOVÁ, KTERÁ JAKO VODIČ ODBĚHLA 11 X 500 M. VŠICHNI SI SPORTOVÁNÍ VELICE UŽILI A TĚŠÍ SE NA DALŠÍ ROČNÍK.

SLAVNOSTNÍ VYHODNOCENÍ 4 NEJLEPŠÍCH CHLAPCŮ A 4 NEJLEPŠÍCH DÍVEK Z KAŽDÉ TŘÍDY PROBĚHNE V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ V AULE.

FOTKY a VIDEO ZDE.

Shrnutí dění ohledně Sazka olympijského víceboje 2014/15 na ZŠ škole ve Velkém Březně.

V září 2014 jsme uspořádali Sportovní olympijské dopoledne, na kterém děti splnily všech 8 olympijských disciplín. Díky rychlému vložení výsledků do systému jsme získali návštěvu olympionika Tomáše Vernera.

V prosinci jsme splnili 1. doplňkový úkol  - koláž na téma Jak pomáháme sportem v našem okolí. Koláž odborná porota ohodnotila 8,6 body z deseti možných.

Ve 2. pololetí plnily děti opět 8 disciplín, ale už v rámci tělesné výchovy se svými učiteli. Jejich výkony jsem vyhodnotila a na slavnostním vyhodnocení v aule byly předány medaile těm nejlepším.

Doplňkový úkol pro 2. pololetí bylo natočení videoklipu na píseň Tak pojď od A. Mišíka. V klipu učinkují téměř všichni žáci naší školy, neboť jsme to pojali jako přehlídku všech aktivit na naší škole.  Klip sestříhal  Pavel Nováček, žák 9. B a jeho práce byla oceněna vysoko 8,8 bodů.  Doplňkové disciplíny nám v konečném součtu bodů zajistily neuvěřitelné 1. místo a zisk 50 000 Kč na nákup sportovních pomůcek v Intersportu.

V rámci Olympijského víceboje jsme navíc získali pingpongový stůl Joola, Baseballový set a návštěvu Pavla Budského, nejlepšího českého basebalisty ve škole. Baseballová show s P. Budským proběhne na začátku nového šk. roku.

S pozdravem Lenka Šidáková

P.S.: Seznam vítězů zde. Prezentace zde.

Fotky ze skoku z místa zde

1015.jpg

Jednotlivá videa včetně celkového sestřihu

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: info@zs-vb.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím