Občasná setkání žáků 2. stupně

Organizační pokyny k realizaci občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhého stupně v období od 8. do 30. června 2020

1/ Třídní učitel při  plánování  setkání s žáky vychází z vyjádření MŠMT (citace):

Možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, a to v období od 8. do 30. června 2020. Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Pokud nebude v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat. Účast žáků bude dobrovolná a nemusí se jednat o každodenní provoz.

2/ Třídní učitel bude o datu a hodině konání individuálních, skupinových konzultací a  třídnických hodin informovat žáky i rodiče. Upozorňujeme, že se v žádném případě nejedná o pravidelnou výuku a pravidelnou docházku do školy.

3/ Náměty, které by měli třídní učitelé probírat  s žáky:

• zhodnocení distanční výuky, pojmenování nosných postupů
  • způsob klasifikace na konci školního roku, vyhláška 211/2020 Sb.
  • závěr školního roku a předávání vysvědčení
  • odevzdávání učebnic, v červnu pouze 9. ročníky
  • samostatné zakoupení sešitů, seznam zašle třídní učitel
  • náplň na září doplnění neprobraného učiva

4/ Žáci před vstupem do školy musí odevzdat čestné prohlášení a musí dodržovat hygienická opatření.

Hygienická opatření - ZDE.

Čestné prohlášení - ZDE.

Čestné prohlášení si můžete v době od 8:00 do 11:00 vyzvednou po zazvonění u vchodu do školy.

PaedDr. Jan Darsa

Velké Březno 2. 6. 2020