Neskutečné se stalo skutečností

Poslední školní dny roku 2020 se napříč celou školou vyráběla Andělská štěstíčka pro Martínka z umělecké dílny Klárky Budínské. Ve škole a v místní knihovně se shromažďovaly předměty na tradiční Fun dražbu. Epidemiologická situace nám neumožnila dražit, ale byla výzvou pro pana učitele Poula, který zřídil školní eshop, kam všechny předměty umístil. Ve dnech 18. - 19. 12. byl školní eshop doslova vykoupen. Velké poděkování patří Hance Michalčíkové a Majdě Šidákové, které pomáhaly s přípravou komponentů na andělské tvoření, focením předmětů, samotným vydáváním ve výdejním okénku a pečením. Další brigádnice při pečení byly Lucie Vrbová a Hana Zatloukalová. Napekly jsme koláče ze 4 kilogramů mouky, náplně daroval Jarda Krejčí, za což moc děkujeme. Křupavé houstičky napekla Majda z 5 kilogramů mouky vždy dopoledne, aby byly houstičky čerstvé (asi bude po mamince). Naše celé snažení by se nepovedlo bez pomoci pedagogického sboru a hlavně vás rodičů, kteří nejen finančně podpořili, ale i nakoupili na našem školním eshopu. Děti se učily finanční gramotnosti a některé poprvé ve svém životě objednaly na eshopu. 

Cílem bylo nasbírat finanční prostředky na speciální odrážedlo, které stojí 60 000 Kč. Cíl byl splněn skoro dvakrát také díky rodině Adama Musila, která věnovala 30 000 Kč a firmě Chart Ferox, kde zajistila finanční podporu paní Jindřiška Šedivcová také částkou 30 000 Kč. Díky nim už je odrážedlo objednané a na přelomu ledna a února bude pro Martínka k dispozici. Neuvěřitelný výtěžek z tvoření a eshopu ve výši 50 155 Kč poputuje na konto Bariéra, ze kterého se bude hradit pobyt v lázních Klimkovice. Rodina Maredova díky vám dostala nejkrásnější vánoční dárek.

Tato charitativní akce ukázala, že když se všichni spojíme, dokážeme velké věci. Během jednoho měsíce vybrat na dobrou věc 110 155 Kč je prostě z říše snů. Dokázali jste to vy, dobří lidé, kteří přispívali třeba jen 50 Kč, ale dohromady se nám všem povedlo nastřádat obrovskou sumu. Velké poděkování patří také čtveřici našich bývalých žáků Špinarové, Novákové, Kolmanové a Pilnajovi, kteří darovali částku 2 500 Kč, kterou si vydělali chozením po svádovských rodinách jako Čert a Mikuláš. Je vidět, že naše snažení působit na děti i sociálně se vyplácí. 

Ještě jednou všem děkuji. V příloze je dárcovská listina a seznam dárců předmětů. Do tvoření se zapojila celá škola, kromě třídy 9.A, což mě na žáky moc mrzí. 

Přeji krásné  prožití vánočních svátků a do nového roku 2021 přeji hlavně zdraví. 

Lenka Šidáková

6051.jpg

Andělské tvoření (jednotlivé třídy)- zde.
Dárci do našeho obchůdku - zde.
Dárcovská listina - zde

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: info@zs-vb.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím