Kritéria pro příjímaní žáků do školní družiny

V souladu se zákonem 561/204 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění a v souladu s vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání v platném znění, stanovuje ředitel školy kritéria pro přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině.

O přijímání žáků do školní družiny rozhoduje ředitel školy, a to na základě vyplněných náležitostí v písemné přihlášce a splněných kritérií pro přijetí, s ohledem na kapacitu školní družiny (vč. kroužku zájmových činností), (tj. 105 žáků).

Dle těchto kritérií bude postupovat ředitel školy v případech, kdy počet žádostí o přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině, podaných zákonnými zástupci, překročí stanovenou kapacitu školní družiny.

Kapacita školní družiny

• Kapacita školní družiny: 75 žáků
  • Kapacita zájmového kroužku: 30 žáků
  • Celková kapacita: 105 žáků

• Žáci 1. třídy: všichni zájemci
  • Žáci 2. třídy: všichni zájemci

Zájmový kroužek

• Žáci 3. třídy: všichni zájemci.
  • Pokud se nenaplní kapacitu 30-ti žáků, mohou se zapsat zájemci 4. tříd.

• Zásadním kritériem k nepřijetí je špatná platební morálka rodičů žáka.
  • Školní družina a zájmový kroužek musí být zaplacen do určeného termínu.
  • Pokud se tak nestane, rodič bude vyzván k platbě do náhradního termínu (týden).
  • Pokud nebude poplatek uhrazen, žák nebude přijat, případně bude vyloučen ze ŠD.