Kalendář pro dobrou věc


V průběhu jarních měsíců se žá 1720.jpg ci naší školy s dětmi z Dětského domova Střekov několikrát účastnili společného focení. Pořizovali tak fotografie, jež se staly součástí charitativního kalendáře pro rok 2020.

Myšlenka nafotit společný kalendář dětí z Dětského domova Střekov a ZŠ Velké Březno se zrodila v hlavách paní Renaty Kyzlíkové (DD Střekov) a Evy Železné (ZŠ Velké Březno) v průběhu roku 2018. Oběma ženám se nápad zalíbil, a tak začaly s jeho realizací. Paní Železná ke spolupráci přizvala ještě maminky s dětmi ze spolku Střek-ON, jehož je předsedkyní a který se na vzniku kalendáře podílí. Odbornou radu a pomoc poskytl i profesionální střekovský fotograf Ondřej Hájek z Foto Studia H a mohlo se začít fotit.

Fotilo se celkem pětkrát v rozmezí dubna a května. Výběr míst byla poměrně náročná záležitost, neboť na Střekově i ve Velkém Březně se nachází celá řada zajímavostí. Nakonec se obě organizátorky dohodly na deseti lokalitách ve Velkém Březně to bylo školní hřiště, cyklostezka, zámecký park, přívoz a Muzeum civilní obrany, na Střekově kostel Nejsvětější Trojice, Střekovská vyhlídka, hrad Střekov, Koně po hradem Střekovem, Masarykovo zdymadlo a dobrovolní hasiči. Děti i dospělí si focení i přes počáteční ostych některých dětí opravdu užili a hodně se při tom nasmáli.

A kam vlastně přijdou peníze získané z prodeje kalendáře? Větší část poputuje na nákup sportovních a dalších potřeb pro děti z domova (jedná se např. o helmy, míče, chrániče, koloběžky, kola, školní aktovky a batohy, penály ad.) a ze zbytku je pro všechny účastníky focení jako malá odměna naplánováno uspořádání zážitkového dne.

Na vzniku kalendáře se finančně podílely: Sdružení rodičů a přátel školy při Základní škole ve Velkém Březně, Jelínek servis s.r.o. a Paulservis s.r.o. Patří jim za to velké poděkování.

Fotky - zde.

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: skola.vb@ustipost.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím