Tříděný odpad

Základní škola ovládla všechny sběrové soutěže

Ve školním roce 2016/17 škola zvítězila hned v několika sběrových soutěžích, vyhrála ve sběru papíru, ve sběru pet lahví a s velkým náskokem vyhrála i soutěž ve sběru víček v soutěži Nakrmte plastožrouta. Škola kromě papíru sbírá i baterie, plechovky, tonery a vysloužilé elektro - viz tabulka níže. Myslím, že je na místě poděkovat hlavně rodičům, prarodičům a prostě všem, kteří obětavě vozí druhotné suroviny právě do školy. Peníze, které se sběrem vydělají, jsou vrácené zase dětem. I letos byla ze sběrových aktivit zakoupena interaktivní tabule a na konci školního roku bylo odměněno přes 100 dětí právě za sběrové aktivity.

V novém školním roce proběhnou sběry papíru v měsících září, prosinec, březen a červen a ve sběrové dny můžete vozit i vysloužilé elektro (kromě televizí a monitorů). 20. září se opět do školy vrátí James Bat, agent 008, který promění vybité baterie za lízátka. I letos podpoříme Martínka Maredu a budeme sbírat víčka. Tříděním odpadu pomáháte chránit naše životní prostředí, děkujeme.

Lenka Šidáková, koordinátor EVVO