Deskohraní

Dobrý den všem příznivcům deskových her!

Ve středu 16. 10. 2019 jsme už podruhé vyjeli směr Praha a Tyršův dům, kde spousta milovníků her sdílejí své velké i malé radosti ze hry, soutěžení, spolupráce, objevování, vítězství i porážek. Letos se vypravilo 23 dětí od 3. do 9. ročníku naší školy, pět zástupců rodičovstva a 2 učitelky. Dostatečné množství dospělých bylo zárukou bezproblémového přesunu do a z dopravních prostředků, po nádraží i v samotném Tyršově domě. Nikdo z nich nerozlišoval naši vaši, všichni svišti patřili do kategorie NAŠI. Byli úžasní, trpěliví, nadšení i hraví. Ti, co byli poprvé, byli také ohromeni, kolik že her na světě, respektive u nás, existuje. I letos byl bufet, navíc inovován o mnoho dobrot, takže konkurence (hrám) veliká. Rozhodnout se, zda čas věnovat jídlu či hraní nebylo úplně jednoduché. Chléb a hry funguje stále, u dětí několikanásobně. Ve čtyři jsme se začali pomalu balit (asi po 3 hodinách) a opět bylo slyšet - proč jsme tam byli takovou chviličku?! (proti loňskému roku jsme přidali hodinu!). Někteří rodiče připustili, že možná o víkendu tam zajedou ještě jednou. Ze školy jsme vyšli dopoledne v 10,30, do VB se vrátili večer v 19,30. Únava příjemná, protože den byl víc než příjemný! Děkujeme s paní učitelkou Šidákovou všem, kteří k tomu přispěli! A třeba příští rok v polovině října na viděnou a na shledanou v Praze.

Fotky - zde.