Charitativní akce

6. ročník Májového běhu pro Martínka

Dne 8. 5. se ve Valtířovské pískovně uskutečnil již 6. ročník Májového běhu. I letos to byl běh charitativní, neboť výtěžek ze startovného půjde celý na konto bariera Martínkovi Maredovi na jeho pobyt v lázních Klimkovice. Celou akci finančně zajistila obec Velké Březno, za což moc děkujeme. Zúčastnilo se 76 závodníků a závodnic od mateřské školky až po zralé ženy a muže. Závodilo se na trati dlouhé 460 m, jen naši nejmenší měli trať zkrácenou. Nejmladší účastnice jela po celý závod v kočárku. Všem běžcům gratuluji, neboť trať není vůbec jednoduchá. Hned po závodech vypukla soutěž v malování na chodník. Téma letošní soutěže bylo JÍDLO. Na zemi vznikla velkolepá díla, která byla ohodnocena medailemi a diplomy.  Nádherný slunečný den si všichni užili a medaile na krku byla krásným završením sportovního dopoledne. Celkem se vybralo 8 595 Kč. Děkuji moc všem, kdo závodil nebo jen přispěl na dobrou věc. Děkuji Ivě Charvátové,  Verče Hercíkové, Zuzce Mendlové a Lucce Vrbové za pomoc při organizaci celého dopoledne. Lenka Šidáková

Dárcovská listina, fotky.

Velikonoční dílnička

25. 3. 2019 v pondělí se ve školní jídelně konala akce:  ,,Velikonoční dílnička pro děti a rodiče.

Děti si vyráběly velikonoční dekoraci, paní Márová Jana předváděla zdobení velikonočních perníčků, a děti si tuto techniku také vyzkoušely. Pro všechny bylo připraveno občerstvení v duchu velikonoc.

Vstupné na tuto akci bylo 50,- Kč, vybralo se 5.310,- Kč, a tyto penízky poputují na konto Martínka Maredy.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, připomněli si zvyky a tradice velikonočních svátků a přispěli na dobrou věc.

Klára Budínská

Dárcovská listina zde.

Ježíšek pro chlupatý kožíšek

Děti i dospělí ze Základní školy Velké Březno se již jedenáctým rokem zapojili do charitativní akce Ježíšek pro chlupatý kožíšek na podporu Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Ústí nad Labem. Stejně jako každý rok tak i letos pak do Centra odváželi granule, konzervy, masové kapsičky, vodítka, obojky, oblečky, přípravky proti blechám a klíšťatům a mnoho dalších věcí v celkové hodnotě cca 8000,- Kč. Vybraných devatenáct žáků, kteří se účastnili samotného předávání daru s paní učitelkami Leskotovou a Železnou, pak za odměnu mohlo ještě venčit opuštěné pejsky. Těch je nyní v Centru téměř padesát a čekají na nové páníčky stejně jako dobré tři desítky kočiček.

Mgr. Eva Železná

Fotky zde.

Tříkrálová sbírka 2019

Počátkem kalendářního roku 2019 se někteří žáci 8.B a 9. B dobrovolně zapojili jako koledníci do Tříkrálové sbírky pořádané Charitou České republiky. Sbírka probíhá každý rok po celém území České republiky a jejím smyslem je pomoci lidem v nouzi nebo lidem s nějakým handicapem. Během šesti dní, kdy děti koledovaly ve Velkém Březně, Valtířově a Svádově, se jim podařilo takto získat krásných 12 898,- Kč. Ty budou z velké části použity na čtyři konkrétní projekty v Ústí nad Labem a blízkém okolí na nový koberec do Centra Ovečka, na sportovní vybavení pro děti s handicapem ze ZŠ Vojnovičova, na rehabilitační pobyt v sanatoriu pro občana obce Tisá a na práci s potřebnými ve farnosti Trmice.

Za doprovodu paní učitelek Železné, Šlechtové a Řebíčkové jste tak mohli vidět a slyšet tyto koledníky:

8. B - Klára Pružincová, Barbora Slunečková, Lucie Pešková, Lukáš Zatloukal, Michal Králík, David Flígr, Vojtěch Wagner, Tom Nguyen, Martin Perlík

9. B Adéla Pavlovcová, Adéla Šťastná, Tereza Vengrynská, Matyáš Vondráček, Ondřej Hanisch, Adriana Truxová, Kateřina Kučerová, František Špaček, Matěj Řezáč, Lukáš Král, Filip Šuhajda

Všem dárcům i koledníkům děkujeme.

Mgr. E. Železná

Fotky zde.

Charitativní akce na podporu Martínka Maredy - FUN DRAŽBA

Dne 10. 12. si 70 dětí z 1. stupně vyrobilo krásného vánočního kapříka v naší školní jídelně. Už po několikáté se totiž konala charitativní akce na podporu Martínka M. Vstupné bylo 50 Kč. Výtěžek z akce jde na pobyt Martínka v lázních Klimkovice. Kapřík byl opět z dílny naší šikovné Klárky Budínské, která se se mnou aktivně podílela na přípravě celého odpoledne. Atmosféra v jídelně byla úžasná, vánoční koledy podtrhly krásnou chvíli, kdy starší děti pomáhaly mladším a všichni odcházeli spokojení a usměvaví.

Od 16.30 se do jídelny dostavili rodiče dětí, aby se zúčastnili první FUN DRAŽBY. Během listopadu nanosili rodiče do školy nové věci, které už nepotřebují a zabírají jim doma místo. Tyto nové věci se pak vydražily a výsledek byl nad očekávání. Velice děkuji všem rodičům, kteří dodali do dražby úžasné věci. Dražily se nejen věci, ale také domácí dorty, štoly, utopenci,... Atmosféra byla nádherná, děti pod vedením rodičů přihazovaly korunky a dražilo se jako na opravdové dražbě. Všichni si uvědomovali, že peníze jdou na dobrou věc. Nakonec se vybralo přes 19 tisíc korun.

Velké poděkování patří paní kuchařkám (Lindě Knotkové, pí Hájkové, Konečné a Vorlíčkové) za úžasné zázemí a občerstvení. Také velice děkuji za spolupráci pí Hetzendorfové, Darsové, Michalčíkové, Kořínkové Ivče, Hercíkové a Ličmanové, které se rozhodly strávit svůj volný čas pomocí na akci.

Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření krásné atmosféry a na příští akci se budeme těšit Lenka Šidáková a Klára Budínská

Dárcovská listina, sponzoři.

Ježíšek pro chlupatý kožíšek

Letošní plakát.

13. 11. proběhl světový Den laskavosti.

Jako škola jsme se rozhodli podpořit Pepíčka Bláhu, ke kterému byl osud velmi krutý. Pepíčkovi je 5 let a onemocněl leukémií. Vy jako rodiče jste Pepíčkovi nesmírně pomohli, poslali jste do školy neuvěřitelných 51 546 Kč. Navíc se odhlasovalo na Radě rodičů, že můžeme celou částku zaokrouhlit, takže to dělá celých 60 000Kč. Moc děkujeme všem, kdo pomohl a vaší pomoci si nesmírně vážíme. S pozdravem Lenka Šidáková (rodiče i babička Pepíčka Bláhy moc děkují a slíbili mi, že Pepča nakreslí obrázek a pošle nám ho do školy). V příloze mailu je dárcovská listina. Zbylo mi 51Kč, takže je možné, že někdo dal korunky a nenahlásil své jméno. Dárcovská listina bude zveřejněna na webu školy. Peníze jsem předala pí Mendlové (zástupce Rady rodičů), která peníze přepošle na transparentní účet Pepíčka Bláhy. Ještě jednou moc děkuji za vaše dobrá srdíčka.

Dárcovská listina

Sbírka hraček

     V březnu letošního roku jsme na požádání paní Mgr. Jany Tykalové vyhlásili sbírku hraček pro děti z dětské kliniky Masarykovy nemocnice. Během pár týdnů se hraček sešlo opravdu hodně, a tak když si pro ně paní Tykalová s manželem přijeli, čekalo na ně cca 14 velkých pytlů, 20 tašek a několik krabic.

     Hračky dělaly a dělají velkou radost, a to nejen dětem v nemocnici (jak můžete vidět na fotografiích), ale také starým lidem ve velkobřezenském domově důchodců, kde se cestou do Ústí manželé stavili a pár plyšáků zde rozdali.

     Všem, kteří se do sbírky zapojili, bychom rádi poděkovali a své poděkování připojuje i paní Tykalová.

Mgr. E. Železná

Foto zde.

Sněhuláci pro Afriku

Již po druhé je naše škola zapojena do projektu Sněhuláci pro Afriku. Do projektu už je přihlášeno přes 255 organizací. Veškeré informace najdete na zde.

Děkujeme všem, kdo nás podpořili. Fotky z letošní akce zde, reportáž  zde,     

Sněhuláci pro Afriku 2013/14 (foto zde, video zde, reportáž ČRo zde a reportáž regionální TV zde)

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: info@zs-vb.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
H
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím