Charitativní akce

Ježíšek pro chlupatý kožíšek

Letošní plakát.

13. 11. proběhl světový Den laskavosti.

Jako škola jsme se rozhodli podpořit Pepíčka Bláhu, ke kterému byl osud velmi krutý. Pepíčkovi je 5 let a onemocněl leukémií. Vy jako rodiče jste Pepíčkovi nesmírně pomohli, poslali jste do školy neuvěřitelných 51 546 Kč. Navíc se odhlasovalo na Radě rodičů, že můžeme celou částku zaokrouhlit, takže to dělá celých 60 000Kč. Moc děkujeme všem, kdo pomohl a vaší pomoci si nesmírně vážíme. S pozdravem Lenka Šidáková (rodiče i babička Pepíčka Bláhy moc děkují a slíbili mi, že Pepča nakreslí obrázek a pošle nám ho do školy). V příloze mailu je dárcovská listina. Zbylo mi 51Kč, takže je možné, že někdo dal korunky a nenahlásil své jméno. Dárcovská listina bude zveřejněna na webu školy. Peníze jsem předala pí Mendlové (zástupce Rady rodičů), která peníze přepošle na transparentní účet Pepíčka Bláhy. Ještě jednou moc děkuji za vaše dobrá srdíčka.

Dárcovská listina

Sbírka hraček

V březnu letošního roku jsme na požádání paní Mgr. Jany Tykalové vyhlásili sbírku hraček pro děti z dětské kliniky Masarykovy nemocnice. Během pár týdnů se hraček sešlo opravdu hodně, a tak když si pro ně paní Tykalová s manželem přijeli, čekalo na ně cca 14 velkých pytlů, 20 tašek a několik krabic.

Hračky dělaly a dělají velkou radost, a to nejen dětem v nemocnici (jak můžete vidět na fotografiích), ale také starým lidem ve velkobřezenském domově důchodců, kde se cestou do Ústí manželé stavili a pár plyšáků zde rozdali.

Všem, kteří se do sbírky zapojili, bychom rádi poděkovali a své poděkování připojuje i paní Tykalová.

Mgr. E. Železná

Foto zde.

Sněhuláci pro Afriku

Již po druhé je naše škola zapojena do projektu Sněhuláci pro Afriku. Do projektu už je přihlášeno přes 255 organizací. Veškeré informace najdete na zde.

Děkujeme všem, kdo nás podpořili. Fotky z letošní akce zde, reportáž  zde,

Sněhuláci pro Afriku 2013/14 (foto zde, video zde, reportáž ČRo zde a reportáž regionální TV zde)