Atletika ve Velkém Březně aneb závody přípravek

Od září 2018 probíhá v naší škole kroužek atletiky pod záštitou atletického klubu Provod. V rámci klubu byly vyhlášeny klubové závody přípravek, které proběhly během ledna a února v ZŠ Pod Vodojemem. Každá ze sedmi přípravek vyslala do bojů ty nejlepší sportovce, minimálně 2 dívky a 2 chlapce z mladší (2010 -12) a starší kategorie (2008-09). Naše přípravka si nevedla vůbec špatně. Po dvou závodech byla dokonce na děleném 1. místě. Poslední závody - silový trojboj - byl ale nad naše síly a naše přípravka nakonec obsadila 2. místo ve starší kategorii a 3. místo v mladší kategorii. Celkem se na závodech prostřídalo 14 našich atletů. V závodech se nejvíce dařilo Matyáši Buzkovi, Radkovi Fuchsigovi, Simče Hovorkové, Danu Heroltovi, Míše Blažkové, Adéle Drozdové a Zuzaně Dvořákové, kteří se umístili během závodů na stupních vítězů a ze závodů si odnesli diplom, pohár a čokoládovou medaili. Týmu velice pomohli i další naši sportovci Honza Málek, Eliška Michalčíková, Anička Řezáčová, Tomáš Cimpl, Elizabetha Šulika, Maruška Burdová a Bertík Karjagin. I jejich body přispěly ke krásnému týmovému umístění. Velké poděkování patří Jirkovi Hovorkovi, který se mnou děti na závody vozil a staral se o ně 3 soboty po sobě, a také rodičům dětí, kteří své děti na závody doprovodili a mají zájem o sportování svých dětí. Velice děkuji také Pavle Lesnikové z Provodu, která naše děti na závody připravuje a závody přípravek perfektně organizuje.

Každý pátek máme na kroužku atletiky 18 - 23 dětí a 60 minut uteče jako voda, neboť děti jednotlivá průpravná cvičení baví a mají radost z pohybu, což je to nejdůležitější. Děti si vyzkouší startování z bloků, skok vysoký, přeskoky přes bednu, kozu, hody medicinbaly, shyby na tyči a další cvičení, která je vedou ke zlepšení fyzické zdatnosti. Lenka Šidáková