Atleti z Velkého Března se neztratili ani v Německu

Již druhým rokem působí při ZŠ Velké Březno atletický klub Provod. Trenérka Pavla Lesniková jezdí do Velkého Března už dvakrát týdně, aby uspokojila všechny zájemce o krásný sport jménem atletika. Během října a listopadu se uskutečnilo několik závodů v přespolním běhu, kterých se naši atleti zúčastnili. 13.10. 2019 to byly závody v Duchcově, kde se s tratí nejlépe vyrovnala Vendy Vrbová (1. místo), Simča Hovorková a Dan Hovorka, oba sourozenci obsadili 2. místa ve svých kategoriích. Výborně náš klub reprezentovala i Natálka Vrbová (4.místo) a Lukáš Nigrín, taktéž čtvrtý.  16. 10. 2019 se konaly závody na UJEPU, kde si pro stříbro doběhl opět Dan Hovorka a Simča Hovorková a Vendy Vrbová brala zlato.
A na konec 17. 11. 2019 se již po jednasedmdesáté konaly závody ve Freitalu nedaleko Drážďan. S krosovou tratí plných nástrah se nejlépe vyrovnala Vendy Vrbová, která obsadila nádherné 1. místo a Dan Hovorka, který na trati dlouhé 3 000 m obsadil bronzovou příčku. Náš atletický kroužek vzorně reprezentoval i Lukáš Nigrín a Natálka Vrbová. Všem našim úžasným sportovcům gratulujeme a držíme palce do dalších bojů. Velké poděkování patří nejen trenérce Pavle Lesnikové, ale i Jirkovi Hovorkovi, který pomáhá na všech trénincích a doprovází děti i na závodech.