Abeceda peněz - projekt České spořitelny

Dne 3. 3. navštívila třída 4. A  Českou spořitelnu v rámci projektu Abeceda peněz. O den později se exkurze zúčastnila i třída 4. B. Každá třída si měla vymyslet název podniku, zvolit ředitele a jeho zástupce a hlavně vymyslet, v čem budou podnikat. Obě třídy se tematicky zaměřily na velikonoční sortiment. Ředitelem podniku Owl´s kids, třídy 4. A, byl zvolen celkem jednoznačně Radek Fuchsig, jeho zástupcem byla zvolená Nikolka Martinková. Ve třídě 4. B byl široký realizační tým jednotlivých odborností tým ekonomický, obchodní, reklamní oddělení, manažerský tým. Firma nakonec přijala jméno Domeček PDVV (Po Domácku Vyrobené Věci) a členové firmy vybrali jako zástupce pro podpis smluv s Českou spořitelnou Zuzku Dvořákovou a Aničku Zumrovou.

V den exkurze děti prezentovaly svůj podnik přímo před ředitelem Ústecké pobočky České spořitelny. Na exkurzi mohly děti vidět trezor, mohly otevřít bezpečnostní skříňky, vybrat peníze z bankomatu a zase je vložit zpět a viděly 3 miliony v malé krabičce a nové britské libry. Vše bylo velice zajímavé a poučné. Děti také plnily soutěžní kvíz, který vyhrála skupina žlutých: Kája, Kuba, Bery, Matěj Hanzal, Máťa Buzek a Tomáš Cimpl. Děti dostaly klobouk s logem České spořitelny.

Všichni jsme byli natěšení na 6. dubna, kdy jsme měli všechny své výrobky nabízet přímo na Mírovém náměstí. Téměř všechny výrobky byly nachystané, když do našeho projektu vstoupila korona krize. Děti už bohužel své výrobky na Mírovém náměstí neprodají, ale Česká spořitelna dětem nechala půjčku 3 000 Kč, kterou jim půjčila do začátku jejich podnikání. Některé velikonoční výrobky zdobily pobočky České spořitelny v Ústí nad Labem a některé výrobky si zakoupily paní učitelky nebo maminky dětí. Děti tak mají alespoň finanční útěchu. Snad se nám podaří alespoň malý prodejní jarmark uspořádat ve Velkém Březně na podzim.

Více fotek z akce - ZDE.

Lenka Šidáková, Hana Zatloukalová