9.B - Mgr. Oldřich Poul

Návštěva Krajského soudu v Ústí nad Labem

Dne 8. 1. 2019 navštívila třída 9. B z naší školy Krajský soud v Ústí n. L. Zde se zúčastnila soudního jednání ohledně výroby a distribuce drog, konkrétně pervitinu. Soudce Mgr. Ondřej Peřich vyslýchal obviněné Romana F., Miroslava P. a Denise P., kteří se podíleli na již zmíněném činu.

Nejdříve státní zástupce přečetl obžalobu. Jako první šel k výslechu Roman F., který se rozhodl vypovídat. Doznal se k činům, ale značně snižoval jejich závažnost, jelikož byl hlavním strůjcem celé kauzy.

Druhý obžalovaný, Miroslav P., se k činům příliš nevyjadřoval, ale převážně souhlasil s Romanem F. Dodáme, že tito dva muži se již dříve ocitli v kriminále, a tak bylo vidět, že mají s výslechy nějaké zkušenosti.

Kdežto poslední obžalovaný, Denis P., kterého obžalovali poprvé, se zdál nervózní, proti výpovědím se ohrazoval a svědčil proti spolupachatelům.

Soudní jednání se odročilo kvůli neúplnosti důkazních materiálů, jenž budou předloženy při příštím jednání. Na to se dostaví také svědci.

Podle našeho názoru se výpovědi rozcházely a tvořily spor mezi Romanem F. a Denisem P. Jednání nás zaujalo a v několika z nás probudilo vnitřního soudce.

Adriana Truxová a Matyáš Vondráček, 9. B

     Soudní jednání následně pokračovalo 21. ledna, kdy 9. A mohla vyslechnout výpovědi dvou svědků a soudní znalkyně. Další svědci se nedostavili. Přelíčení nebylo ukončeno, a tak na výsledek ještě čekáme.

Fotky zde.

Zobrazit jako: katalog | tabulku