9.A - Mgr. Eva Kejklíčková

Návštěva Krajského soudu v Ústí nad Labem

Dne 8. 1. 2019 navštívila třída 9. B z naší školy Krajský soud v Ústí n. L. Zde se zúčastnila soudního jednání ohledně výroby a distribuce drog, konkrétně pervitinu. Soudce Mgr. Ondřej Peřich vyslýchal obviněné Romana F., Miroslava P. a Denise P., kteří se podíleli na již zmíněném činu.

Nejdříve státní zástupce přečetl obžalobu. Jako první šel k výslechu Roman F., který se rozhodl vypovídat. Doznal se k činům, ale značně snižoval jejich závažnost, jelikož byl hlavním strůjcem celé kauzy.

Druhý obžalovaný, Miroslav P., se k činům příliš nevyjadřoval, ale převážně souhlasil s Romanem F. Dodáme, že tito dva muži se již dříve ocitli v kriminále, a tak bylo vidět, že mají s výslechy nějaké zkušenosti.

Kdežto poslední obžalovaný, Denis P., kterého obžalovali poprvé, se zdál nervózní, proti výpovědím se ohrazoval a svědčil proti spolupachatelům.

Soudní jednání se odročilo kvůli neúplnosti důkazních materiálů, jenž budou předloženy při příštím jednání. Na to se dostaví také svědci.

Podle našeho názoru se výpovědi rozcházely a tvořily spor mezi Romanem F. a Denisem P. Jednání nás zaujalo a v několika z nás probudilo vnitřního soudce.

Adriana Truxová a Matyáš Vondráček, 9. B

     Soudní jednání následně pokračovalo 21. ledna, kdy 9. A mohla vyslechnout výpovědi dvou svědků a soudní znalkyně. Další svědci se nedostavili. Přelíčení nebylo ukončeno, a tak na výsledek ještě čekáme.

Fotky zde.

  • Fotky z branného dne zde.
  • Fotky z dopravního hřiště a ZOO zde.
  • Fotky z předávání pololetního vysvědčení zde.
  • Fotky z našeho výletu do muzea čertů v Úštěku zde.

Fotky ze školy v přírodě v Žihli z října 2012 zde.

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: info@zs-vb.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
H
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím