72 hodin

Ukliďme Česko

Žáci ze ZŠ ve Velkém Březně se již po druhé zapojili do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tentokrát se do akce zapojilo hned 90 žáků z 1.A, 3.C, 4.B a 6.B. Ve spolupráci s obecním úřadem byla vytipována černá skládka nad Valtířovskou pumpou. Na děti čekalo 32 pneumatik, několik pytlů stavební sutě, nesčetně igelitů, pet lahví a lahví od piva, k překvapení všech také kočárek pro dvojčátka. Celkem se naplnilo 60 pytlů. Obecní úřad se postaral o odvoz všeho odpadu do sběrného dvora, za což jim moc děkujeme. Žáci uklízeli od 8.30 do 11 hodin a myslím si, že naši žáci už do přírody nic neodhodí. Šidáková Lenka

Fotky zde.

72 hodin na ZŠ Velké Březno již po páté

I letos se naše škola přihlásila do celorepublikového projektu 72 hodin. Tentokrát bylo mottem: "Pomáhám, protože chci....." a nám se chtělo pomoci právě Martínkovi Maredovi, který má dětskou mozkovou obrnu a potřebuje korunky na zaplacení léčby v lázních v Klimkovicích.

14 dní děti nosily do školy hrnečky, aby do nich mohly v pátek 14. 10. dostat mošt a odnést si tak domů "hrneček nový". Jídelna se od 14.30 proměnila v místo setkání žáků, rodičů, učitelů a nepedagogických pracovníků. Děti si za poplatek 50 Kč vyrobily draka podle návrhu naší úžasné vychovatelky Klárky Budínské, která na akci přichystala veškerý materiál a šablony.

Celá akce by ale neproběhla bez lidí, kteří se v dopoledních hodinách postarali o občerstvení. Lucka a Ivča Kořínkovy spolu s Petrou Maryškovou nasmažily 156 palačinek. Také bez obětavého personálu z kuchyně bychom se neobešli. Pí Knotková sehnala sponzora, pana Štěpána, který daroval na akci 10 kg ovoce. Na akci také bylo podomácku napečeno, postarala se o to paní Knotková, Šidáková a Ličmanová, jejich perníky moc chutnaly. Malé perníčky také odpoledne donesla paní Kupcová, která si přišla se svými dětmi vyrobit draka.

V odpoledních hodinách se jídelna naplnila k prasknutí, projekt přišlo podpořit přes 180 lidí a nálada byla výborná. Za 14 dní rodiče po dětech poslali přes 200 hrnečků, takže bylo u vchodu z čeho vybírat. Navíc každé dítě dostalo náramek s mottem celého projektu "Pomáhám, protože chci....". Po příchodu se dětí ujaly paní učitelky a vychovatelky Klárka Budínská, Ivča Kořínková, Mirka Hetzendorfová, Pavlínka Kadlecová, Evička Kejklíčková, Dáša Ličmanová a Lída Ovsiaková. O pitný režim se po celou dobu akce staraly pí Knotková, Lucka Kořínková, pí Vorlíčková, Hájková a Konečná.  Všem dobrovolníkům moc děkuji a moc si vážím toho, že svůj volný čas věnovaly právě této akci.

Sečteno a podtrženo - vybralo se celkem 13 200 Kč. Velké poděkování patří všem lidem, kteří do školy poslali korunky, i když někteří věděli, že se akce nebudou moci zúčastnit. Nejvyšší částku darovala rodiny Jůlinky Kubátové, a to 500 Kč. Některé maminky zase nechaly vyrobit úplně nové hrnečky s potiskem pohádkových postav, byla to pí Jouklová a Soukupová. Poděkování patří také pí Nazárkové, která hlídala děti v družince až do 17 hodin.

Myslím si, že se akce velice vydařila a zase se ukázalo, jak jsou lidé ve Velkém Březně a jeho okolí hodní a empatičtí.

Všechny fotografie z akce a listina dárců jsou na webu školy. Peníze budou pí Mendlovou z Rady rodičů vloženy na účet konta Bariera, kde má Martínek Mareda zřízen účet. Materiál na výrobu draků + ingredience na palačinky byly hrazeny z Rady rodičů.

Děkuji moc, Lenka Šidáková

Fotky zde, seznam dárců zde a prezentace zde.