72 hodin

72 hodin ve Velkém Březně

I letos se třída 3. A s pí učitelkou Šidákovou zúčastnila celorepublikového projektu 72 hodin. Po loňské výrobě krmítek, jsme letos uklízeli okolí školy. Dětem se podařilo nasbírat 3 pytle odpadků, které na konci roztřídily do třídících nádob. V rámci projektu byla vyhlášená soutěž o nejhezčí video z akce. Náš úklid natáčela pí asistentka Hana Michalčíková a video sestříhal Radek Michalčík. Oba odvedli výbornou práci, za kterou jim moc děkujeme. Uvidíme, zda budeme v rámci Ústeckého kraje úspěšní. Lenka Šidáková

Foto zde, video zde

Ukliďme Česko

Žáci ze ZŠ ve Velkém Březně se již po druhé zapojili do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tentokrát se do akce zapojilo hned 90 žáků z 1.A, 3.C, 4.B a 6.B. Ve spolupráci s obecním úřadem byla vytipována černá skládka nad Valtířovskou pumpou. Na děti čekalo 32 pneumatik, několik pytlů stavební sutě, nesčetně igelitů, pet lahví a lahví od piva, k překvapení všech také kočárek pro dvojčátka. Celkem se naplnilo 60 pytlů. Obecní úřad se postaral o odvoz všeho odpadu do sběrného dvora, za což jim moc děkujeme. Žáci uklízeli od 8.30 do 11 hodin a myslím si, že naši žáci už do přírody nic neodhodí. Šidáková Lenka

Fotky zde.

72 hodin na ZŠ Velké Březno již po páté

I letos se naše škola přihlásila do celorepublikového projektu 72 hodin. Tentokrát bylo mottem: "Pomáhám, protože chci....." a nám se chtělo pomoci právě Martínkovi Maredovi, který má dětskou mozkovou obrnu a potřebuje korunky na zaplacení léčby v lázních v Klimkovicích.

14 dní děti nosily do školy hrnečky, aby do nich mohly v pátek 14. 10. dostat mošt a odnést si tak domů "hrneček nový". Jídelna se od 14.30 proměnila v místo setkání žáků, rodičů, učitelů a nepedagogických pracovníků. Děti si za poplatek 50 Kč vyrobily draka podle návrhu naší úžasné vychovatelky Klárky Budínské, která na akci přichystala veškerý materiál a šablony.

Celá akce by ale neproběhla bez lidí, kteří se v dopoledních hodinách postarali o občerstvení. Lucka a Ivča Kořínkovy spolu s Petrou Maryškovou nasmažily 156 palačinek. Také bez obětavého personálu z kuchyně bychom se neobešli. Pí Knotková sehnala sponzora, pana Štěpána, který daroval na akci 10 kg ovoce. Na akci také bylo podomácku napečeno, postarala se o to paní Knotková, Šidáková a Ličmanová, jejich perníky moc chutnaly. Malé perníčky také odpoledne donesla paní Kupcová, která si přišla se svými dětmi vyrobit draka.

V odpoledních hodinách se jídelna naplnila k prasknutí, projekt přišlo podpořit přes 180 lidí a nálada byla výborná. Za 14 dní rodiče po dětech poslali přes 200 hrnečků, takže bylo u vchodu z čeho vybírat. Navíc každé dítě dostalo náramek s mottem celého projektu "Pomáhám, protože chci....". Po příchodu se dětí ujaly paní učitelky a vychovatelky Klárka Budínská, Ivča Kořínková, Mirka Hetzendorfová, Pavlínka Kadlecová, Evička Kejklíčková, Dáša Ličmanová a Lída Ovsiaková. O pitný režim se po celou dobu akce staraly pí Knotková, Lucka Kořínková, pí Vorlíčková, Hájková a Konečná.  Všem dobrovolníkům moc děkuji a moc si vážím toho, že svůj volný čas věnovaly právě této akci.

Sečteno a podtrženo - vybralo se celkem 13 200 Kč. Velké poděkování patří všem lidem, kteří do školy poslali korunky, i když někteří věděli, že se akce nebudou moci zúčastnit. Nejvyšší částku darovala rodiny Jůlinky Kubátové, a to 500 Kč. Některé maminky zase nechaly vyrobit úplně nové hrnečky s potiskem pohádkových postav, byla to pí Jouklová a Soukupová. Poděkování patří také pí Nazárkové, která hlídala děti v družince až do 17 hodin.

Myslím si, že se akce velice vydařila a zase se ukázalo, jak jsou lidé ve Velkém Březně a jeho okolí hodní a empatičtí.

Všechny fotografie z akce a listina dárců jsou na webu školy. Peníze budou pí Mendlovou z Rady rodičů vloženy na účet konta Bariera, kde má Martínek Mareda zřízen účet. Materiál na výrobu draků + ingredience na palačinky byly hrazeny z Rady rodičů.

Děkuji moc, Lenka Šidáková

Fotky zde, seznam dárců zde a prezentace zde.