3.A - Mgr. Lenka Šidáková

Čertovský den

Vážení rodiče, přeposílám fotečky ze včerejšího tematického dne. Nejprve se děti nalosovaly do rodin (Luciferovi, Roháčovi, Belzebubovi, Mefistkovi a Pekeláčovi). Tyto rodiny svedly mezi sebou boj na život a na smrt v pojídání pekelných sušenek, oblékání a obouvání čertovské židle, ve slovních hrách - kufr (vysvětlování slov), psaní čertovského příběhu, v kolíčkované - čertovské chlupy - buď co nejvíce chlupatý čert, ve slovním fotbalu,....). Děti si den užily, hodně jsme se nasmály a děti dostaly i nadílku od čertíka Klárky. Den byl krásný, až na závěr, kdy mě hodně zamrzelo, že si děti záviděly umístění. Body,  které rodiny celý den sbíraly byly vyrovnané. Děti dostaly stejné odměny, přesto byly některé děti naštvané, že nevyhrály. Umět přijmout prohru je do budoucího života velmi důležité, proto soutěžíme. Zkuste s dětmi na toto téma také promluvit, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si den, což se nám včera rozhodně povedlo. Z dětí už mám radost, jak ve skupinách spolupracují, nechají se domluvit a naslouchají si. Vyhodnocují nejlepší řešení,...Právě pro toto tyto dny dělám. Rozhodně by pro mě bylo pohodlnější takovéto dny nepřipravovat, ale tímto se děti učí a vidím v tom velkou důležitost - kooperace, respekt,...

Určitě se s dětmi na fotečky podívejte a ať vám vypráví, co se dělo. Hezké dny Šidáková

P.S. Děkuji moc Haničce za natáčení a focení. To bych sama už nezvládla.

Fotky zde.

72 hodin ve Velkém Březně

I letos se třída 3. A s pí učitelkou Šidákovou zúčastnila celorepublikového projektu 72 hodin. Po loňské výrobě krmítek, jsme letos uklízeli okolí školy. Dětem se podařilo nasbírat 3 pytle odpadků, které na konci roztřídily do třídících nádob. V rámci projektu byla vyhlášená soutěž o nejhezčí video z akce. Náš úklid natáčela pí asistentka Hana Michalčíková a video sestříhal Radek Michalčík. Oba odvedli výbornou práci, za kterou jim moc děkujeme. Uvidíme, zda budeme v rámci Ústeckého kraje úspěšní. Lenka Šidáková

Foto zde, video zde

Velikonoční tvoření

Fotky zde.

Čertovský den ve 2.A

Děti se rozlosovaly do skupin, a jako praví čerti, to udělaly pomocí vrhu kostek. Hod určil jejich skupinu. Ve skupinách jsme hráli KUFR (vysvětlování slov opisem na téma čerti), další úkol bylo malování - děti malovaly zadané slovo (byl to oříšek), pak se děti učily ve skupinách čertovské básničky (trénování paměti), potom děti vymýšlely co nejvíce slov ze slova ČERTOVINA, nakonec děti čekal velký úkol - počítání, čtení spolupráce na téma ADVENT (výsledek jejich snažení je na fotečkách). Chtěla bych jen říct, že i když jsou děti v kostýmech, tak to neznamená, že se neučíme. Děti při těchto dnech zúročí své vědomosti a dovednosti nabrané během výuky. Cenné jsou také zkušenosti se spoluprací ve skupinkách (poslouchat se, rozhodnout se  a vybrat vždy spoluhráče, který se na danou činnost hodí nejvíce, navzájem se podporovat, pomáhat si, ....). Nakonec se zase ukázalo, že nemusí vyhrát nejchytřejší děti. Děti pracovaly moc pěkně, nadílka se jim také líbila a prostě to byl zase fajn den.

Fotky zde.

Výlet na zámek do Libochovic

28. 11. proběhlo  interaktivní dopoledne na zámku v Libochovicích. Vyděsilo nás pár čertů, čertice nám uvařila lektvar a společnými silami jsme zachránili andílka. Také jsme nasbírali pekelné uhlíky, aby se v pekle mohlo zatopit. Prostě prima dopoledne.

Foto zde.

Projekt 72 hodin opět na ZŠ ve Velkém Březně

I letos se naše škola aktivně zapojila do projektu 72 hodin. Po loňském úklidu černé skládky, jsme se letos rozhodli pomoci ptáčkům. Paní učitelky pořídily, za finanční podpory obce a Rady rodičů, skládačky dřevěných krmítek a budek, a naši druháčci se mohli pustit do práce. Všechny díly se nejprve musely obrousit, natřít a stlouct dohromady. Práce byla těžká, ale děti si s tím poradily na výbornou. Celkem žáci stloukli 15 krmítek a 10 budek, které za pomoci odborníka rozmístí ve Velkém Březně a Valtířově. O budky i krmítka se samozřejmě budou naši žáci starat. Do krmítek budou celou zimu nosit zrní a budky jednou ročně vyčistí.

Lenka Šidáková a Hana Zatloukalová (tř.učitelky)

Foto zde.

Pečeme štrůdly pro rodiče

Strouhání jablíček, vůně skořice a upečených štrůdlů - to bylo pečení ve 2.A před třídními schůzkami. 

Foto zde.

Halloweenský den ve 2.A

- volba nejhezčích masek

- rozlosování do týmů + vymýšlení názvů týmů

- skládání puzzlí

- soutěž o nejdelší slupku (vyhrála Kiky 31 cm)

- připravené otázky k historii halloweenu a děti měly hledat odpovědi na chodbě

- naučit se v týmu básničku a vymyslet k ní název

- halloweenská hostina (jídlo a pití)

- bobbing for apples - lovení jablek z lavoru pusou

- tanec dvojic s jablkem

- výroba pavoučka na sladkosti

- vyhodnocení masek - diplomy + vyhodnocení celodenní hry - diplomy

Děti byly moc hodné a šikovné, už se pomalu učí pracovat ve skupince a pomáhat si.

Fotky zde.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Žáci ze ZŠ ve Velkém Březně se již po druhé zapojili do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tentokrát se do akce zapojilo hned 90 žáků z 1.A, 3.C, 4.B a 6.B. Ve spolupráci s obecním úřadem byla vytipována černá skládka nad Valtířovskou pumpou. Na děti čekalo 32 pneumatik, několik pytlů stavební sutě, nesčetně igelitů, pet lahví a lahví od piva, k překvapení všech také kočárek pro dvojčátka. Celkem se naplnilo 60 pytlů. Obecní úřad se postaral o odvoz všeho odpadu do sběrného dvora, za což jim moc děkujeme. Žáci uklízeli od 8.30 do 11 hodin a myslím si, že naši žáci už do přírody nic neodhodí. 

Šidáková Lenka

Fotky zde.

HERNÍ ODPOLEDNE

DNE 12.4. SE OD 15 HODIN KONALO HERNÍ ODPOLEDNE V NAŠÍ JÍDELNĚ. POZVÁNKU NA HRANÍ DESKOVÝCH HER DOSTALO 36 ŽÁKŮ, KTEŘÍ NAVŠTĚVUJÍ KROUŽEK DESKOVÝCH HER NEBO ČTENÁŘSKÉHO KLUBU. ŽÁCI SI MOHLI POZVAT KAMARÁDY, MAMINKY, TATÍNKY,.... ABY JIM UKÁZALI JAKÉ HRY VE ŠKOLE HRAJÍ. ODPOLEDNE S DESKOVÝMI HRAMI MĚLO VELKÝ ÚSPĚCH, ZÚČASTNILO SE HO KOLEM 60 LIDÍ A UŽ TEĎ MŮŽEME SLÍBIT, ŽE NEBYLO POSLEDNÍ V TOMTO ROCE.

VESELÉ ZOUBKY

DNE 31. 3. PROŽILI NAŠI PRVŇÁČCI KRÁSNÉ DOPOLEDNE V RÁMCI PROJEKTU "VESELÉ ZOUBKY". MAMINKY VYROBILY DĚTEM KOSTÝMY A LOUTKY. DĚTI PAK PŘEDVEDLY MÓDNÍ PŘEHLÍDKU, DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ "JAK PŘEDCHÁZET ZUBNÍMU KAZU", V TÝMECH PLNILY ZADANÉ ÚKOLY A VŠE VYVRCHOLILO TESTEM NA INTERAKTIVNÍ TABULI. NAKONEC SI KAŽDÝ PRVŇÁČEK NESL DOMŮ TAŠTIČKU PLNOU DÁREČKŮ OD SPOLEČNOSTI DM DROGERIE.

PAN MICHALČÍK CELÉ DOPOLEDNE NATÁČEL A SESTŘÍHAL VIDEO, SE KTERÝM SE TŘÍDY POKUSÍ VYHRÁT CESTU DO PRAHY DO DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA.

Fotky a video zde.

Transfer obojživelníků v Třebušíně

Dne 10.4. 2017 se třída 1.A s průvodcem panem Vlčkem vydala do Třebušína, kde pomohla 63 žabičkám dostat se bezpečně do rybníka. Pan Vlček děti zaujal a děti zachraňovaly ropuchy a dávaly je do blízkého rybníka. Úžasný výlet, který byl velice poučný. 

Fotky zde

1. recitační soutěž 8. 3. 2017

Vítek, Adélka a Nikolka postoupili ze třídního kola do školního kola a vůbec si nevedli špatně. Báseň se povedla všem třem, porotu ale nejvíce zaujal Vítek (detektiv), který obsadil 1. místo, hned po té Adélka se svou básní o vejci a Nikolka skončila na krásném 4.místě se svou básní o kočičce. Gratulujeme vítězům. 

Fotky zde.

Pečení na odpolední kavárnu 7.3. 2017 

4 skupinky - 4 krásné dozlatova upečené bábovky. Bábovka ze šlehačky chutnala nejen dětem, ale i jejich rodičům.

Fotky zde.

Děti z 1. A naštívily obecní knihovnu

Dne 14. 2. se děti vypravily do knihovny, aby zjistily, kolik máme v obecní knihovně knih. Po úvodním slovu pí knihovnice Dvořanové si děti poslechly veršovanou pohádku O koblížkovi, a pak už si půjčily knížky a začetly se. Málokteré dítě odcházelo z knihovny bez vypůjčené knihy či časopisu.

Fotky zde.

Třídní trika

Děti z 1. A jsou třída soviček, neboť sova je symbol moudrosti.

Fotky zde.

Valentýnky pro milované maminky, tatínky, babičky a dědečky, ...

Prvňáci z Velkého Března byli pasováni na čtenáře a pisálky

V úterý 24. 1. se sešli maminky a tatínkové, babičky a dědečkové, tetičky i další příbuzenstvo v aule naší základní školy, aby zhlédli slavnostní pasování svých ratolestí, žáků z 1. A a 1. B, na čtenáře a pisálky. 51 prvňáčků zarecitovalo básničky na všechna písmena abecedy a předvedlo, jak se naučilo číst. Zaplněná aula odměnila žáky velkým potleskem. Samotného pasování se pak ujali král a královna alias pan ředitel školy PaedDr. Jan Darsa a paní knihovnice Marie Dvořanová. Po složení čtenářského slibu se veličenstva ujala své role a obdarovala všechny děti knihou s věnováním od svých třídních učitelek Mgr. Lenky Šidákové a Mgr. Hany Zatloukalové, perem a průkazkou do místní knihovny. Poděkování také patří žákům 8. A, kteří pod vedením své třídní učitelky Mgr. Kateřiny Plotové nastudovali muzikál Starci na chmelu a postarali se jeho předvedením o kulturní vložku. Další vynikající herecký výkon předvedla žákyně 6. A Natálka Hudečková, která všechny pobavila v roli skřítka. Pasování prvňáčků se tak zařadilo mezi každoroční aktivity naší školy, jimiž se snažíme dětem pobyt ve škole zpříjemnit. Fotky a video zde.

KARNEVAL

Dne 11. 1. 2017 jsme měli karneval se Sváťou. Karneval se nám moc líbil. Sváťa nás naučil tančit ploužák a čertík Popleta zapíval i několik písniček.  Po dvou hodinách tance a soutěží jsme se se Sváťou vyfotili a šli domů. Prezentace zde, fotky zde.

Čertovský den v 1. A (5. 12. 2016) 

Většina dětí přišla v kostýmech, což bylo moc hezké.  Čert a Mikuláš děti dost vylekal, ale pí učitelka je zachránila vlastním tělem a nádherně přednesená básnička čerty obměkčila a děti dostaly kinder vajíčka. Hračka děti zabavila asi na 20 minut. Potom následovalo rozdělení do barevných skupin, ve kterých děti plnily čertovské úkoly. Nad některými musely hodně přemýšlet, u jiných stačila zručnost a čtení. Se vším si děti poradily a navíc vyhrály všechny děti. Nastala neuvěřitelná shoda, všechny skupiny získaly 6 bodů. Odměn bylo hodně, perníky, bonbonky, lahvičky, boxy,.... a to díky rodičům. Děkuji za děti.

Rodina Hálů dodala lahvičky a boxy, pí Maximovičová upekla perníčky a Víťa je nazdobil a rozdal všem dětem. Bylo to moc hezké, dětem svítila očička jako lampičky. Nakonec nás čekala čertovská diskotéka a předání výučních listů. Nejlepším napichovačem na vidle byl Vítek (poslední fotka). Viky Mendlové zase svítila svatozář a můj velký obdiv má Matýsek Vlček, který celé 4 hodiny vydržel v kostýmu Mikuláše a ve fousech z vaty.

Všichni byli krásní a užívali si. 

Fotky zde.

Strašidelný den v 1. A - HALLOWEEN

31. 10. JSME SE SEŠLI VE VYZDOBENÉ 1. A.Nejprve děti čekal tanec a výběr největších šeredek a šereďáků. Potom jsme upekli společně dýňový koláč, vydlabali dýně, soutěžili ve skupinách a všechno snědli. Prostě hezký den.

Fotky zde.

Můj první gól - fotbalové dopoledne

Dne 26. 9. 2016 jsme si užili fotbalové dopoledne na stadionu Jiskry. Na deseti stanovištích jsme prověřili své schopnosti a dovednosti a medaile nás neminula nikoho.  

Fotky zde.

Geometrické tvary v 1. A

Děti měly za úkol vytvořit obrazec z geometrických tvarů. Mohly pracovat samostatně i ve dvojicích. Cenil se nápad a pečlivost. Děti  hodnotily práci druhých, přidělovaly fazolku k obrázku, který se jim nejvíce líbil. Vítězem soutěže se stal Vašík Hála s duhou, na 2. místě byla Nikolka s Eliškou Kr. a jejich rozkvetlou loukou a na 3. místě byla Dorotka a Matýskem Buzkem a jejich hrady. Všem se práce moc povedla a děti to bavilo. Posuďte sami, kdo postavil nejhezčí obrázek.

Foto zde.


1. září 2016 slavnostní přivítání v aule

27 nových žáčků se dostavilo do nově vzniklé třídy 1. A. kterou povede Lenka Šidáková.  Přejme jim všem, ať se jim daří. Každý žák dostal zasazené semínko stromečku, snad někomu vyroste. Za 5 let by to mohl být už pěkný strom.  

Foto zde.


Pracovní činnosti v 1. A

PUZZLE - naše třída (každý do ní patří)

VYTRHÁVÁNÍ A LEPENÍ - hrušky a jablíčka

Foto zde.


Sportovní den - Sazka Olympijský víceboj 15. 9. 2016

8 disciplín ze Sazka Olympijského víceboje čekalo na naše malé prvňáčky. Všechny disciplíny zvládli  na jedničku, celý den si užili a nakonec je čekala sladká odměna. Děti sportovaly s velkým nasazením, Matýsek Berjak dokonce doběhl sprint na 60 m bez jedné boty. Děti se navzájem povzbuzovaly a celkově byla dobrá atmosféra. 

Za splnění těchto 8 disciplín čeká děti na konci roku sportovní vysvědčení, které jim řekne, jaký sport se pro koho hodí. 

Foto zde.


Sférické kino - podmořský svět

Dne 13. 9. se děti z 1. A zúčastnily promítání v ohromné kopuli. Děti se zájmem sledovaly příběh s environmentálním podtextem. Na konci představení byly schopné odpovědět na několik otázek, což byl doklad o tom, že dávaly pozor a představení je bavilo. Odměnou pro ně bylo zbourání velkého stanu.Foto zde.


1. A v akci 

Naše třída, děti na prvním tělocviku a práce s interaktivní tabulí.

Foto zde.

Základní škola Velké Březno
Školní 87
403 23 Velké Březno

e-mail: info@zs-vb.cz
web: www.zs-vb.cz
ZŠ VELKÉ BŘEZNO
H
ředitel školy
475 228 757
zástupce ředitele 475 228 239

731 495 235
ekonomka 475 228 239
školní jídelna 731 491 822
školní družina 731 494 228

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím